Wszystko o poleceniu PING

  • George Richardson
  • 0
  • 1552
  • 286

Wszyscy administratorzy sieci i specjaliści IT są dobrze znani z polecenia ping. Jest to polecenie ratujące życie, które sprawdza podstawową łączność między dwoma hostami, takimi jak host do serwera lub host do hosta.

Przejdźmy do tego i poznajmy więcej szczegółów.

Co to jest ping i jak to działa

PING oznacza Packet InterNet Groper. Narzędzie lub program do określenia, czy określony adres IP lub host / serwer jest dostępny z Twojej sieci, czy nie. Narzędzie ping jest powszechnie używane do sprawdzania błędów sieciowych i diagnozowania tego problemu. Mechanizm działania jest prosty, ale ratuje życie. Działa poprzez wysyłanie pakietu na określony adres IP / adres hosta / serwera i czekanie na odpowiedź z tego hosta i mierzenie opóźnienia tej odpowiedzi. Jest to również znane jako opóźnienie.

Dzięki temu możesz wiedzieć, czy host jest osiągalny z Twojej sieci i jak szybko otrzymasz odpowiedź od tego hosta po wysłaniu żądania PING. Szybki ping lub małe opóźnienia oznaczają szybsze połączenie, szczególnie w aplikacjach, w których czas jest wszystkim (np. Gry internetowe). Zwykle ping jest mierzony w milisekundach (ms). większe opóźnienie oznacza, że ​​na pewno masz jakiś problem z siecią. Chociaż to opóźnienie różni się znacznie w zależności od routingu i lokalizacji geograficznej. Jeśli jesteś w USA i wysyłasz ping do hosta w USA, opóźnienie będzie mniejsze. Ale jeśli jesteś w USA i tęsknisz za gospodarzem Bangladeszu, to zdecydowanie twoje opóźnienie będzie większe ze względu na lokalizację geograficzną i liczbę HOPów dla tego routingu.

PING to podstawowa technika rozwiązywania problemów z połączeniami. Odpowie lub echo odpowiedzi. Ping wysyła wiadomość do serwera / hosta zawierającą wiadomość „PING” i odbiera kopię wiadomości z powrotem z tego hosta / serwera. Ping oblicza „Czas podróży w obie strony” (lub RTT), jaki zajmuje pakietowi dotarcie do określonego serwera / hosta.

Każdy nowoczesny system operacyjny ma wstępnie zainstalowane to narzędzie ping. Możesz więc znaleźć ten program narzędziowy na każdym systemie operacyjnym tylko z terminala (jeśli używasz systemu operacyjnego UNIX / Linux) lub z (Wiersz polecenia / MS DOS), jeśli używasz systemu operacyjnego MS Windows.

Uwaga: Niektóre hosty lub serwery mogą blokować lub nie zezwalać na żadne żądania ping lub ICMP ze względów bezpieczeństwa.

Tutaj pokażę przykłady pingów przy użyciu rozszerzenia Ubuntu 14.04.3 LTS System operacyjny Linux. Możesz użyć dowolnej dystrybucji Linuksa.

Pobieranie wersji ping

Aby poznać wersję, otwórz terminal i wydaj poniższe polecenie.

sudo ping -V

Poda ci aktualnie zainstalowane wersje ping.

Wykonanie ping

Istnieje kilka różnic podczas wykonywania testu ping lub ping z systemu operacyjnego opartego na MS Windows i UNIX / Linux, takiego jak OS.

Proste polecenie ping przyjmuje tylko jeden parametr, a parametrem jest nazwa hosta lub adres IP hosta, do którego chcesz wysłać polecenie ping. Prosty przykład pinga jest taki, jak poniżej. Otwórz terminal i wpisz co następuje

ping unixmen.com

Tutaj unixmen.com to nazwa hosta lub hosta.

Z powyższym poleceniem zobaczysz coś takiego

Musisz zatrzymać polecenie ping, naciskając CTRL + C. W przeciwnym razie będzie pingować przez nieskończony czas, dopóki go nie zatrzymasz. Po każdym poleceniu ping wyświetli raport podsumowujący z następującymi.

Min: Minimalny czas potrzebny na uzyskanie odpowiedzi od hosta, na który wysłano polecenie ping z Twojego końca.

Śr: Średni czas potrzebny do uzyskania odpowiedzi od hosta, na który wysłano polecenie ping z Twojego końca.

Maks: Maksymalny czas potrzebny na uzyskanie odpowiedzi od hosta, na który wysłano polecenie ping z Twojego końca.

Zobaczysz także TTL, czyli Time To Live. Ping używa numerycznej wartości TTL, aby spróbować dotrzeć do danego komputera hosta za pośrednictwem ścieżki trasy. Jest to również znane jako limit przeskoków. TTL ogranicza czas przesyłania danych przez sieć do różnych celów, takich jak rekordy DNS, HTTP, ICMP itp.

Ping z sieci lokalnej / prywatnej

Aby wysłać ping do hosta Twojej sieci lokalnej / prywatnej, musisz wpisać adres IP tego hosta

ping 192.168.1.5 -c 5

Tutaj 192.168.1.5 to host, do którego chcę wysłać polecenie ping z mojej sieci lokalnej. To jest host mojej sieci lokalnej. Mam nadzieję, że znasz wszystkie bloki sieci prywatnej i te hosty.

Zobaczysz coś takiego.

Liczba / liczby pingów

Zwykle po uruchomieniu prostego polecenia ping bez przekazywania żadnych dodatkowych parametrów, będzie ono pingować ten host przez nieskończony czas, gdy używasz dowolnego systemu operacyjnego Linux.

Powiedzmy, że chcę pingować hosta 10 razy, więc napiszę na moim terminalu.

ping -c 10 unixmen.com

Zobaczysz coś takiego jak poniżej.

Tutaj możesz zobaczyć, że pingował 10 razy, a następnie wyświetla raport podsumowujący ping.

Jeśli korzystasz z systemu operacyjnego MS Windows, wpisz to w wierszu poleceń

ping -n 10 unixmen.com

Różne rozmiary opakowań

Domyślnie wysyła 64 bajty żądania ping do hosta, jeśli używasz dowolnego systemu operacyjnego Linux, i wyśle ​​32 bajty, jeśli używasz dowolnego systemu operacyjnego MS Windows. Jeśli chcesz to zmienić i chcesz wysłać ciężki pakiet, wykonaj następujące czynności

ping -s 100 -c 6 unixmen.com

Tutaj widać, że nie wysyła 64 bajtów. Wysyła 108 bajtów.

lub

W systemie operacyjnym MS Windows wpisz następujące polecenie

ping -l 100 unixmen.com

Zwiększ lub zmniejsz odstęp czasu

Domyślnie ping czeka 1 sekundę przed wysłaniem następnego pakietu do hosta docelowego. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć tę wartość za pomocą opcji -i, jeśli chcesz, zgodnie ze swoimi wymaganiami.

Zwiększmy interwał czasu pinga o 3 sekundy, aby wysyłał żądanie ping po każdych 3 sekundach

ping -i 3 unixmen.com

Wyśle żądanie ping w odstępie 3 sekund.

Jeśli chcesz zmniejszyć interwał pingów, wydaj poniższe polecenie

sudo ping -i 0.2 unixmen.com

Powódź z pingiem

Służy do wysyłania pakietów najwcześniej. Służy do testowania wydajności sieci. Aby to zrobić, wydaj poniższe polecenie w terminalu.

sudo ping -f unixmen.com

Naciśnij CTRL + C, aby to zatrzymać. Zobaczysz coś takiego i może się różnić między różnymi hostami oraz jak dobre jest twoje połączenie internetowe.

Ping z podsumowaniem statystyk

Jeśli chcesz zobaczyć tylko raport podsumowujący statystyki ping, użyj następującej metody. Użyj opcji -q, aby wyświetlić tylko podsumowanie statystyk pingów.

ping -c 5 -q unixmen.com

Zobaczysz coś takiego tuż pod obrazem.

Tutaj możesz zobaczyć, że nie powtarza ani nie odpowiada na potwierdzenie od hosta. Pokazuje tylko raport.

Limit czasu ping

Jeśli przekażesz parametr -w z poleceniem ping, określi on termin zakończenia wysyłania polecenia ping. Określa całkowitą liczbę sekund, przez które polecenie ping powinno wysyłać pakiety do tego zdalnego hosta.

ping -w 6 unixmen.com

Tak więc powyższe polecenie wyśle ​​ping do hosta przez 6 sekund, a następnie zostanie automatycznie zakończone i wyświetli wynik.

Wyjaśnienie wyjścia ping

Podczas pingowania hosta zobaczysz inne dane wyjściowe niż wyniki pingowania.

Host docelowy nieosiągalny 

Jeśli komunikat brzmi po prostu „Host docelowy nieosiągalny”, najlepszym możliwym powodem jest brak trasy z lokalnego systemu hosta i między pakietami wysłanymi do docelowego hosta docelowego lub zdalny router zgłasza, że ​​nie ma trasy do hosta docelowego.

Upłynął limit czasu żądania

Jeśli zobaczysz Upłynął limit czasu żądania oznacza to lub wskazuje, że żadne wiadomości Echo Reply nie zostały odebrane w domyślnym czasie 1 sekundy lub w czasie ustawionym podczas odpytywania tego hosta. Może to mieć wiele różnych przyczyn; najczęstsze to przeciążenie sieci, awaria żądania ARP, filtrowanie pakietów / zapora ogniowa, błąd routingu, błąd kabla lub problem z portem przełącznika / routera itp..

Nieznany host / żądanie ping nie może znaleźć hosta

ping unixmens.com

Być może błędnie wpisałeś nazwę hosta lub host w ogóle nie zamyka się w prawdziwej chmurze internetowej. Zauważ, że celowo błędnie wpisałem nazwę hosta podczas pingowania.

Dla każdego wyniku pingowania musisz mieć 0% utraty pakietów z dobrym opóźnieniem lub krótszym czasem odpowiedzi. W zależności od używanego medium transmisyjnego (UTP, kabel światłowodowy, Wi-Fi) opóźnienie będzie się różnić.

Mam nadzieję, że to ci bardzo pomoże. Dziękuje za przeczytanie.

Miłego dnia.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux