Zmień układy klawiatury w Ubuntu 17.10 na swój język ojczysty

  • George Richardson
  • 0
  • 2574
  • 218

Kilka tygodni temu pokazaliśmy studentom i nowym użytkownikom, jak zmienić domyślny język w Ubuntu na ich język ojczysty. Aby przeczytać ten post, kliknij tutaj. Ten post pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak zmieniać lub używać alternatywnych układów klawiatury w Ubuntu 17.10

Istnieje wiele różnych układów klawiatury dla różnych języków, które są dostarczane z Ubuntu. Jeden język może mieć wiele różnych układów klawiatury. Możesz sprawić, by Twoja obecna klawiatura zachowywała się jak klawiatura z innym układem, niezależnie od liter i symboli wydrukowanych na klawiszach.

Na tym polega piękno Ubuntu. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Aby rozpocząć korzystanie z alternatywnych układów klawiatury w systemie Ubuntu, wykonaj poniższe czynności.

Zmiana układów klawiatury Ubuntu

Aby zmienić układ klawiatury, przejdź do menu systemowego w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Ustawienia systemowe jak pokazano niżej.

Następnie wybierz Region i język po lewej stronie listy pozycji, aby otworzyć panel.

Kliknij + przycisk w Źródła danych wejściowych wybierz język, który jest powiązany z układem, a następnie wybierz układ i naciśnij Dodaj.

Po dodaniu nowego źródła wejścia, staje się ono dostępne do użycia i jest pokazane na liście poniżej Źródła wejścia.

Niektóre rzadko używane warianty układu klawiatury nie są domyślnie dostępne po kliknięciu pliku + przycisk. Aby udostępnić również te źródła wejściowe, możesz otworzyć okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T i uruchom to polecenie:

gsettings ustaw org.gnome.desktop.input-sources true-source show-all-sources

Korzystanie z alternatywnych układów klawiatury

Teraz, gdy klawiatura jest dostępna, możesz szybko zmienić układ na inny, używając skrótów klawiaturowych źródła wprowadzania. Te skróty otwierają selektor źródła wejścia, w którym można poruszać się do przodu i do tyłu. Domyślnie możesz przełączyć się do następnego źródła wejściowego za pomocą Wspaniały + Przestrzeń i do poprzedniego z Zmiana + Wspaniały + Przestrzeń. Możesz zmienić te skróty w ustawieniach klawiatury.

Plik super klucz to klawisz Windows po lewej stronie spacji z logo Windows.

Oto jak zmienić na alternatywne układy klawiatury w Ubuntu.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux