Zmień swoje zdjęcie logowania na Ubuntu 17.10

  • Ronald Ferguson
  • 0
  • 1542
  • 441

Na ekranie logowania Ubuntu znajdziesz użytkowników, którzy mają dostęp do logowania do komputera. Domyślnie Ubuntu identyfikuje tych użytkowników po ich nazwach użytkowników z pustą przestrzenią obrazu. Przestrzeń obrazu jest domyślnie przypisana do wszystkich kont użytkowników.

Ubuntu pozwala użytkownikom ustawić własny obraz na swoim koncie na ekranie logowania i wszędzie. Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zmienić swoje zdjęcia logowania na pulpicie Ubuntu.

Będziesz mieć możliwość zmiany swojego zdjęcia na zdjęcie stockowe, zrobienia swojego zdjęcia za pomocą kamery internetowej lub zaimportowania swojego zdjęcia. Po tym, następnym razem, gdy będziesz logo, powinieneś zobaczyć obraz, który wybrałeś obok nazwy logowania.

Aby rozpocząć zmianę zdjęcia ekranu logowania, kliknij menu ustawień w prawym górnym rogu ekranu… a następnie wybierz Ustawienia systemowe.

Dostęp do okienka ustawień Użytkownicy można również uzyskać, klikając Zajęcia w lewym rogu ekranu i zacznij wpisywać Użytkownicy w polu wyszukiwania. Powinno to być ikona ustawień użytkowników

W Ustawieniach systemu wybierz Detale po lewej stronie menu i kliknij Użytkownicy jak pokazano niżej. Powinno to otworzyć panel użytkownika, w którym można dodawać, usuwać i modyfikować konta użytkowników w systemie.

W tym miejscu można również zmienić zdjęcie logowania użytkownika. Obok nazwy użytkownika kliknij pusty obraz, a zostanie wyświetlona rozwijana galeria z kilkoma zdjęciami logowania stockowego. Jeśli podoba Ci się jeden z nich, kliknij go, aby użyć go dla siebie… Jeśli wolisz użyć zdjęcia, które już masz na swoim komputerze, kliknij Przeglądaj, aby znaleźć więcej zdjęć… do zdjęcia w systemie, którego chcesz użyć.

Po wybraniu obrazu powinien on natychmiast zastąpić domyślny obraz tym, który wybrałeś. Przy następnym logowaniu do systemu powinieneś zobaczyć wybrany obraz.

W ten sposób zmienia się swój obraz logowania na pulpicie Ubuntu

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux