Zmiana adresu e-mail i hasła administratora WordPress

  • Yurii Anneticus
  • 0
  • 741
  • 99

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak łatwo zmienić adres e-mail i hasło administratora WordPress z serwera bazy danych. Niezależnie od tego, czy używasz serwera MySQL, czy MariaDB, ten samouczek powinien Ci pomóc.

Zmiana hasła użytkownika i adresu e-mail administratora WordPress można łatwo wykonać z pulpitu administratora WordPress. Jeśli jednak nie masz dostępu do obszarów administracyjnych, poniższa metoda powinna pomóc w odzyskaniu konta.

Piszę to, bo mi się to przydarzyło.

Adres e-mail powiązany z moim kontem WordPress nie był już aktywny. Był martwy i nie miał do niego dostępu.

Zapomniałem hasła i trzeba było je zresetować. WordPress umożliwia odzyskanie utraconego hasła, ale będziesz potrzebować adresu e-mail powiązanego z Twoim kontem. Jeśli nie masz dostępu do tego konta e-mail, możesz nie być w stanie pomyślnie przywrócić konta lub możesz mieć trudności z odzyskaniem konta.

Tak więc, jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której utraciłeś dostęp do pulpitu administratora WordPress i nie możesz go odzyskać, ponieważ powiązane z nim konto e-mail nie jest już ważne, poniższe kroki mogą Cię przywrócić.

Resetowanie haseł użytkowników WordPress

Jedną z metod resetowania hasła administratora WordPress jest zrobienie tego z jego bazy danych. Wymaga to posiadania uprawnień administratora do systemu, a także do baz danych WordPress. Bez dostępu root lub administratora możesz nie być w stanie zresetować hasła do konta lub adresu e-mail.

Aby zmienić hasło użytkownika administratora WordPress z MySQL lub MariaDB, uruchom poniższe polecenia, aby zalogować się do serwera.

sudo mysql -u root -p

Po zalogowaniu uruchom poniższe polecenia, aby zmienić hasło administratora WordPress

UPDATE 'wp_users' SET 'user_pass' = MD5 ('new_password_here') WHERE 'wp_users'. 'User_login' = "nazwa użytkownika";

Zastąp nazwę użytkownika nazwą konta administratora używaną do logowania się do WordPress.

Oto jak zresetować hasło administratora WordPress.

Resetowanie adresów e-mail użytkowników WordPress

Teraz, gdy wiesz, jak zresetować hasło administratora, poniższe polecenia pokazują, jak zmienić adres e-mail użytkownika. Adres e-mail to ten powiązany z kontem.

Aby to zmienić, uruchom poniższe polecenia.

UPDATE 'wp_users' SET 'user_email' = "new_email_address_here" WHERE 'wp_users'. 'User_login' = "nazwa użytkownika";

Zastąp nazwę użytkownika nazwą konta używaną do logowania się do WordPress.

Gratulacje! Właśnie dowiedziałeś się, jak zmienić hasło użytkownika WordPress i adres e-mail z jego bazy danych.

Podsumowanie:

Ten post pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak łatwo zmienić lub zresetować adres e-mail i hasło użytkownika WordPress w bazie danych. Powinno to działać niezależnie od tego, czy serwer bazy danych to MySQL czy MariaDB.

Po utracie dostępu do konta WordPress powyższa metoda powinna pomóc w odzyskaniu.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux