Codzienne porady dotyczące Ubuntu - Zmień nazwę komputera

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 4868
  • 388

Ten post jest częścią naszej nowej serii o nazwie Codzienne wskazówki dotyczące Ubuntu gdzie pokazujemy studentom i nowym użytkownikom, jak wykonywać podstawowe zadania w Ubuntu. Ta seria jest skierowana do początkujących, którzy chcą nauczyć się zarządzać systemami Ubuntu.

Pierwszy post z tej serii dotyczy zmiany nazwy komputera z systemem Ubuntu. Powinno to dotyczyć wszystkich wersji Ubuntu, w tym Ubuntu 17.04 | 17.10 i przyszłe wersje.

Ludzie mają szansę dodać nazwę systemu podczas instalacji Ubuntu. Nazwa przypisana podczas instalacji pozostanie na miejscu, dopóki jej nie zmienisz. Aby to zmienić, skorzystaj z poniższego przewodnika.

Zmiana nazwy systemu Ubuntu nie jest konieczna. Jednak aby dowiedzieć się, jak zarządzać Ubuntu, nowi użytkownicy mogą chcieć nauczyć się podstaw. Zmiana nazwy systemu Ubuntu również niczego nie zaszkodzi i możesz ją zmienić tyle razy, ile chcesz. Możesz także zachować nazwę komputera na zawsze bez jej zmiany.

Aby zmienić nazwę komputera, uruchom poniższe polecenia, aby otworzyć plik z nazwą hosta komputera.

sudo nano / etc / nazwa hosta

Po otwarciu pliku zamień nazwę w pliku na zastąpienie (nową nazwę) i zapisz.

ubuntu1704

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby otworzyć plik hosts.

sudo nano / etc / hosts

Następnie zmień wiersz odpowiadający powyższej nazwie hosta.

127.0.0.1 localhost 127.0.1.1 ubuntu1704 # Następujące wiersze są pożądane dla hostów obsługujących IPv6: 1 localhost ip6-localhost ip6-loopback ff02 :: 1 ip6-allnodes ff02 :: 2 ip6-allrouters 

Zapisz plik i zakończ.

Uruchom ponownie komputer, aby zastosować zmiany.

Gratulacje! Właśnie nauczyłeś się, jak zmienić nazwę systemu Ubuntu.

Podsumowanie:

Ten post pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zmienić nazwę systemu Ubuntu. Post jest przeznaczony dla początkujących, którzy chcą po prostu nauczyć się podstawowych zadań w Ubuntu.

Kiedy zmiany zostaną wprowadzone powyżej, uruchom ponownie, a komputer powinien być teraz rozpoznawany po nowej nazwie.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux