Wyłącz / włącz powiadomienia na pulpicie Ubuntu 17.10

  • Andrew Politic
  • 0
  • 3859
  • 602

Powiadomienia Ubuntu są po to, aby zwrócić Twoją uwagę, powiadamiać o zdarzeniach i wyświetlać wyskakujące komunikaty u góry ekranu. Gdy otrzymasz nową wiadomość na czacie lub e-mail, otrzymasz powiadomienie z informacją.

Po prostu zamknij powiadomienie bez wybierania go, aby usunąć je z ekranu. Te komunikaty zostaną zminimalizowane do paska zadań, aby zapewnić szybki dostęp, gdy będą potrzebne. Zasobnik wiadomości zapewnia szybki dostęp do powiadomienia, gdy jest to dla Ciebie wygodne.

Po kliknięciu zegara w górnym menu lub naciśnięciu Superkey + M na klawiaturze zasobnik wiadomości będzie ponownie dostępny ze wszystkimi powiadomieniami.

Ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak wyłączyć lub ponownie włączyć powiadomienia Ubuntu 17.10.

Jeśli pracujesz nad czymś i nie chcesz, aby Ci przeszkadzano, możesz tymczasowo wyłączyć powiadomienia Ubuntu. Spowoduje to wyłączenie wyświetlania wszystkich wiadomości po dotarciu na górę ekranu.

Gdy powiadomienia są wyłączone, wiadomości będą nadal dostępne w zasobniku wiadomości… możesz szybko uzyskać do nich dostęp, naciskając Superkey + M na klawiaturze…

Wyłączanie powiadomień Ubuntu

Aby wyłączyć powiadomienia Ubuntu 17.10, otwórz plik Przegląd działań i zacznij pisać powiadomienia

  1. Otwórz przegląd działań i zacznij pisać Powiadomienia.

  2. Kliknij Powiadomienia, aby otworzyć panel.

  3. Przełącz przełącznik na WYŁ.

Spowoduje to wyłączenie powiadomień na komputerach z systemem Ubuntu 17.10

Następnie wyłącz wyskakujące powiadomienia, jak pokazano poniżej. Możesz także chcieć wyłączyć powiadomienia na ekranie blokady.

Po wyłączeniu większość powiadomień nie pojawia się u góry ekranu. Powiadomienia będą nadal dostępne w obszarze powiadomień, gdy je wyświetlisz (klikając zegar lub naciskając Superkey + M i zaczną pojawiać się ponownie po ponownym przełączeniu przełącznika na WŁ.

Możesz także wyłączyć lub ponownie włączyć powiadomienia dla poszczególnych aplikacji z panelu Powiadomienia.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy