Włącz obsługę DVD i praw do kopiowania filmów w systemie Ubuntu 18.04 LTS

  • George Richardson
  • 0
  • 4660
  • 205

Niedawne wydanie Ubuntu 18.04 LTS pozwala mi przeprowadzić pewne testy… poniższe kroki pokazują, jak uzyskać obsługę DVD w systemie Ubuntu 18.04 LTS… Jeśli chcesz, aby wideo działało na komputerze, poniższy przewodnik jest dobrym miejscem do rozpoczęcia…

Domyślnie obsługa DVD nie jest dostępna w systemie Ubuntu 18.04 z powodów prawnych i technicznych. Większość dostępnych w handlu dysków DVD jest zabezpieczona przed kopiowaniem i przed użyciem należy zainstalować odpowiedni kodek. Oprogramowanie do odszyfrowywania lub dekodowania tych dysków DVD nie jest dołączone do systemu Ubuntu.

Aby móc odtwarzać płyty DVD, musisz mieć zainstalowane odpowiednie kodeki. Kodek to oprogramowanie, które umożliwia aplikacjom odczytywanie formatu wideo lub audio. Jeśli oprogramowanie do odtwarzania filmów nie znajdzie odpowiednich kodeków, może zaproponować ich zainstalowanie.

Jeśli chcesz odtwarzać dostępne na rynku dyski DVD w systemie Ubuntu, musisz używać oprogramowania i programów, które obsługują ochronę praw autorskich dysków DVD. Jednym z tych programów open source jest Fluendo.

Fluendo działa z systemami Linux i powinno być legalne w większości krajów. Jednak Fluendo nie jest darmowe.

Alternatywnie możesz użyć nielicencjonowanego dekodera dla systemu Linux, ale w większości krajów nie jest to dozwolone przez prawo. Używanie go może więc być niezgodne z prawem. Ubuntu pozwala zainstalować te kodeki i używać ich, ale robisz to na własne ryzyko.

Aby zainstalować nielicencjonowany dekoder, który jest dostępny w systemie Ubuntu, uruchom poniższe polecenia.

sudo apt install libdvdnav4 libdvdread4 gstreamer1.0-plugins-bad gstreamer1.0-plugins-brzydkie libdvd-pkg sudo apt install ubuntu-limited-extras

Potwierdź, aby zainstalować libdvdcss2

Następnie powinieneś móc odtwarzać i oglądać DVD na pulpicie Ubuntu.

Podsumowanie:

Ten post pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak skonfigurować Ubuntu, aby oglądać dostępne na rynku dyski DVD w systemie Ubuntu 18.04. Domyślnie te programy nie są dostępne w systemie Ubuntu.

Aby móc odtwarzać te DVD, musisz mieć zainstalowany odpowiedni dekoder. Powyższy post pokazał, jak przygotować DVD Ubuntu.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux