Jak zainstalować VMware Workstation Pro w systemie Windows

  • Ronald Ferguson
  • 0
  • 4898
  • 319

Jak zainstalować VMware Workstation Pro na komputerach z systemem Windows? VMware Workstation Pro to świetne narzędzie do wirtualizacji do uruchamiania wielu maszyn gości na jednym hoście.

Studenci, którzy przygotowują się do zawodu informatyka, muszą mieć do dyspozycji zestawy narzędzi. Jednym z takich narzędzi jest oprogramowanie do wirtualizacji. Oprogramowanie do wirtualizacji pozwoli Ci na prowadzenie własnego laboratorium w domu.

W kategorii oprogramowania do wirtualizacji jest dwóch ważnych graczy. Jednym z nich jest VirtualBox, a drugim VMware Workstation Pro. VirtualBox jest darmowy, a VMware Workstation Pro kosztuje ponad 100 USD, ale warto.

Ten krótki samouczek pokazuje, jak zainstalować VMware Workstation Pro w systemach Windows

Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na wydanie nieco ponad 100 USD na VMware Workstation Pro, mogą zamiast tego wybrać VirtualBox.

Nasz najnowszy samouczek pokazuje, jak zainstalować VirtualBox. Aby przeczytać ten post, kliknij poniższy link.

Lekcja 11: Zdobądź VirtualBox dla systemów Windows

Krok 1: Instalacja VMware Workstation Pro w systemie Windows

Podobnie jak VirtualBox, VMware Workstation Pro umożliwia jednoczesne uruchamianie wielu maszyn gości na tym samym hoście. Przykładem może być zakup jednego komputera i zainstalowanie oprogramowania VMware Workstation w celu rozszerzenia możliwości tego komputera, aby umożliwić instalację innych systemów operacyjnych, takich jak Windows, Linux, MacOS i inne.

Tak więc VMware Workstation Pro może faktycznie zaoszczędzić pieniądze.

Ponieważ VMware Workstation nie jest darmowe, musisz zarejestrować się i pobrać kopię. Możesz pobrać wersję próbną i kupić ją później, po zakończeniu okresu próbnego.

Aby go zainstalować, pobierz kopię z linku poniżej. Najpierw musisz się zarejestrować.

http://www.vmware.com/products/workstation/workstation-evaluation.html

Następnie wykonaj poniższe zrzuty ekranu, aby zainstalować.

Po pobraniu pliku wykonywalnego ze strony VMware uruchom instalator. Po wyświetleniu monitu zaakceptuj warunki licencji i kontynuuj.

Następnie wybierz typową instalację. Instalacje niestandardowe są przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników.

Kontynuuj i wprowadź swój klucz licencyjny, jeśli masz lub pomiń wersję próbną oprogramowania

Po tej stronie kontynuuj do zakończenia instalacji. Po zakończeniu uruchom stację roboczą VMware i zacznij z niej korzystać.

Otóż ​​to! Właśnie zainstalowałeś VMware Workstation Pro na swoim komputerze z systemem Windows. Od tego miejsca możesz rozpocząć instalację wirtualnych maszyn gości.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux