Jak zaktualizować narzędzia gości VMware na maszynach gości?

  • Eustace Evans
  • 0
  • 3937
  • 737

Narzędzia gościa VMware są ważne dla maszyn-gości. Jak zaktualizować narzędzia gościa po aktualizacji oprogramowania hosta?

Za każdym razem, gdy pojawia się nowa aktualizacja oprogramowania hosta VMware, dołączana jest również aktualizacja narzędzia gościa. Jeśli masz już zainstalowanych gości na tym komputerze hosta, musisz zaktualizować / zaktualizować narzędzia, aby uzyskać dostęp do nowych funkcji i ulepszeń.

Ten samouczek z lekcji 22 pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak to zrobić na komputerach gości z systemem Windows i Ubuntu.

W naszym ostatnim samouczku na ten temat powiedzieliśmy, że ważne jest, aby zainstalować narzędzia gościa VMware na wszystkich komputerach-gościach. W ten sposób ulepsza maszynę gościa, dodaje nową funkcjonalność, poprawia wydajność graficzną i włącza funkcję przeciągnij i upuść.

Jak widać, instalacja narzędzia gościa jest bardzo ważna. Gdy są aktualizacje narzędzi, prawdopodobnie również powinieneś dokonać aktualizacji.

Krok 1: Aktualizacja / aktualizacja narzędzia VMware Guest Tool w systemie Windows

W wielu sytuacjach rzeczy są znacznie łatwiejsze do zrobienia w systemach Windows niż Linux lub inne systemy operacyjne.

Aktualizacja narzędzia gościa VMware nie jest wyjątkiem. Wykonanie tego na komputerach gości z systemem Windows jest tak proste, jak kliknięcie przycisku i zaakceptowanie ustawień domyślnych.

Aby to zrobić, otwórz oprogramowanie hosta VMware i otwórz komputer gościa z systemem Windows. Po zalogowaniu się do komputera gościa z systemem Windows wybierz VM -> Narzędzie -> Aktualizuj narzędzia VMware… .

Kiedy to zrobisz, wirtualna płyta CD VMware powinna się otworzyć na pulpicie. Jeśli tak się nie stanie, naciśnij Klawisz z logo systemu Windows + R na górze klawiatury otwórz polecenie Uruchom.

Następnie wpiszD: \ setup.exe

Po otwarciu instalatora zaakceptuj i kliknij Kolejny i zaakceptuj ustawienia domyślne, dopóki kreator nie zakończy pracy.

Otóż ​​to! Po instalacji uruchom ponownie komputer gościa i gotowe.

Krok 2: Instalacja narzędzi dla gości VMware w systemie Ubuntu

Instalacja narzędzia gościa w systemie Ubuntu jest nieco trudniejsza. Nie możesz po prostu uruchomić kreatora, tak jak w systemach Windows.

Po kliknięciu Zaktualizuj narzędzia dla gości VMware z komputera głównego, wirtualna płyta CD zostanie zamontowana na maszynach Ubuntu.

Nie możesz użyć kreatora GUI do instalacji, tak jak w systemach Windows. Aby zainstalować, uruchom poniższe polecenia, aby skopiować zawartość wirtualnego dysku CD do tymczasowej lokalizacji

tar -xvf / media / $ USER / "Narzędzia VMware" /VMwareTools*.gz -C / tmp

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować pakiety.

sudo /tmp/vmware-tools-distrib/vmware-install.pl -d

Otóż ​​to!

Metoda nr 2:

Możesz łatwo zainstalować Open VM Tools (OVT) które można zainstalować z domyślnych repozytoriów Ubuntu. OVT to otwarta implementacja narzędzi VMware składająca się z narzędzi do ulepszania maszyny gościa.

Aby zainstalować pakiety OVT, uruchom poniższe polecenia.

sudo apt-get update
sudo apt-get install open-vm-tools-desktop

Otóż ​​to! Uruchom ponownie komputer i gotowe.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux