Jak zmienić nazwy komputerów z systemem Windows?

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 2720
  • 203

Czy istnieje łatwy sposób zmiany nazwy komputera z systemem Windows? Mam komputery z systemem Windows 7 i 10. Mają nazwy, które chcę zmienić… napisz prosty poradnik, aby pomóc każdemu.

Użytkownicy mogą zmieniać nazwy komputerów z systemem Windows na wiele sposobów. Windows ułatwia to szczególnie nowym użytkownikom. Zamiast korzystać z wiersza poleceń lub innych zaawansowanych metod używanych przez profesjonalistów, użytkownicy mogą to zrobić za pomocą kilku kliknięć.

Najszybszym sposobem zmiany nazwy komputera z systemem Windows jest przejście do Właściwości systemu i zmiana tam nazwy. Aby to zrobić, naciśnij Klucz Windows i R na klawiaturze. (Logo Windows + R)

Klawisz z logo Windows znajduje się po lewej stronie spacji z logo Windows. Naciśnij te dwa klawisze i otwórz okno polecenia Uruchom.

Gdy otworzy się okno Uruchom, wpisz poniższe polecenia i naciśnij Enter.

sysdm.cpl

Użytkownicy, którzy nie rozumieją, jak wykonać powyższe kombinacje klawiszy, mogą po prostu kliknąć Start -> i wybierz Ustawienia lub kliknij prawym przyciskiem myszy Komputer i kliknij Nieruchomości

Po otwarciu strony Właściwości systemu wybierz Karta Nazwa komputera jak pokazano poniżej… a następnie kliknij Zmiana przycisk, aby zmienić nazwę komputera.

Wpisz nową nazwę w polu nazwy komputera i kliknij ok.

Spowoduje to wyświetlenie monitu o ponowne uruchomienie komputera. Zrób to, a następnym typem zalogujesz się ponownie, a następnie komputerowi zostanie przypisana nowa wprowadzona nazwa.

Otóż ​​to!

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux