Jak zainstalować VirtualBox na Ubuntu?

  • George Richardson
  • 0
  • 3991
  • 915

VirtualBox to bezpłatne oprogramowanie do wirtualizacji, które umożliwia instalację systemów operacyjnych gościa na jednym komputerze hosta… teraz, jak zainstalować je w systemach Ubuntu?

Poleciłbym wszystkim studentom informatyki i osobom przystępującym do egzaminów informatycznych zainstalowanie VirtualBox lub VMware Workstations. Te dwa programy bardzo pomogą Ci w dążeniu do celu.

Ten samouczek pokazuje uczestnikom, jak zainstalować VirtualBox w systemach Ubuntu. To świetny program do testowania i uczenia się.

VirtualBox i VMware Workstations to oprogramowanie do wirtualizacji. Te programy są instalowane na istniejących komputerach, które rozszerzają możliwości komputerów hostów, aby umożliwić jednoczesne uruchamianie wielu systemów operacyjnych na tych maszynach wirtualnych.

Ten krótki samouczek pokaże Ci, jak łatwo zainstalować VirtualBox w systemach Ubuntu. Dzięki tej pojedynczej maszynie Ubuntu będziesz mógł uruchamiać wiele systemów operacyjnych, takich jak Windows, MacOS i inny system operacyjny Linux na komputerze z systemem Ubuntu.

Instalowanie klucza uwierzytelniania repozytorium VirtualBox

Zaktualizuj serwer Ubuntu:

sudo apt-get update

Zanim będziesz mógł zainstalować VirtualBox, musisz najpierw zainstalować jego klucz repozytorium w swoich systemach. Można to zrobić, uruchamiając poniższe polecenia, a następnie naciskając klawisz Enter.

wget -q http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian/oracle_vbox.asc -O- | sudo apt-key add -

Dodawanie repozytorium VirtualBox

Następnie dodaj repozytorium VirtualBox do swoich systemów Ubuntu. Aby to zrobić, skopiuj i wklej poniższe polecenia, a następnie naciśnij klawisz Enter.

sudo sh -c 'echo "deb http://download.virtualbox.org/virtualbox/debian $ (lsb_release -sc) contrib" >> /etc/apt/sources.list'

Po dodaniu repozytorium VirtualBox i klucza uwierzytelniającego, kolejnym krokiem jest instalacja pakietu VirtualBox. W chwili pisania tego tekstu najnowszą wersją VirtualBox był VirtualBox-5.1

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować wersję 5.1. Aby zainstalować inną wersję, odwiedź stronę pobierania VirtualBox i wyświetl wersję, którą chcesz zainstalować, a następnie wróć i zastąp nią 5.1.

sudo apt-get update && sudo apt-get install virtualbox-5.1

Po zainstalowaniu pakietu przejdź do programu uruchamiającego na pulpicie i uruchom program.

Instalowanie pakietu rozszerzeń VirtualBox

Aby rozszerzyć możliwości maszyn wirtualnych (gościa), zaleca się zainstalowanie pakietu rozszerzeń VirtualBox. Powinieneś pobrać pakiet dla wersji instalacyjnej VirtualBox.

Odwiedź stronę pobierania VirtualBox, aby pobrać pakiety rozszerzeń. (Wszystkie obsługiwane platformy)

Podwójne kliknięcie pobrany plik i jeśli pojawi się monit o zainstalowanie, wybierz OK.

Na koniec zacznij instalować komputery gości na swoim hoście.

Usuwanie VirtualBox z Ubuntu

Aby całkowicie usunąć VirtualBox z systemów Ubuntu, uruchom poniższe polecenia.

sudo apt-get purge virtualbox-5.1 && sudo apt-get autoremove

Kolejny post, który może Ci się spodobać:

Lekcja 2: Umieść Ubuntu Launcher na dole

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux