Jak dodać reklamy Google AdSense na stronach AMP WordPress

  • Cornelius Paul
  • 0
  • 4785
  • 99

Ten krótki samouczek pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak dodawać reklamy AdSense na stronach AMP podczas prowadzenia witryn lub blogów WordPress.

Google AdSense to program, który umożliwia webmasterom i każdemu, kto prowadzi witrynę lub blog, zarabianie na dodawaniu reklam AdSense do swoich stron.

Kiedy użytkownicy odwiedzają Twoje strony i wchodzą w interakcję z reklamami na Twoich stronach, masz szansę zarobić na tych reklamach. Im więcej masz użytkowników, tym więcej możesz zarobić.

Umieszczenie jednostek reklamowych AdSense na zwykłych stronach WordPress jest łatwe. Aby to zrobić, po prostu skopiuj jednostkę reklamową podaną podczas logowania na konto AdSense i utwórz nową jednostkę reklamową. Następnie wklej kody na dowolnej ze swoich stron i błyskawicznie reklamy powinny zacząć się pojawiać.

Jeśli jednak korzystasz ze stron AMP, proces nie jest taki prosty.

Aby dodać AdSense na stronach AMP, musisz zrobić to inaczej.

Projekt AMP to inicjatywa typu open source, której celem jest przyspieszenie sieci. Jeśli prowadzisz blog lub witrynę WordPress i chcesz uzyskać lepszą pozycję na stronach wyników wyszukiwania, możesz włączyć AMP dla swoich stron.

Jeśli nie możesz włączyć AMP w swoich witrynach, upewnij się, że działają one szybciej w porównaniu z innymi.

Krok 1: Zainstaluj wtyczkę WordPress AMP

Prostym sposobem na włączenie stron AMP w witrynach WordPress, na których działają motywy, które nie są oparte na standardzie AMP, jest zainstalowanie zalecanej wtyczki AMP o nazwie AMP.

Wtyczka AMP do WordPress obsługuje w pełni zintegrowane publikowanie AMP dla witryn WordPress, z solidnymi funkcjami i szczegółowymi kontrolami wydawcy.

Po zainstalowaniu wtyczki aktywuj ją, a dla Twojej witryny zostaną utworzone osobne strony AMP.

Opcja 1: pobierz reklamy AdSense dla AMP

Po zainstalowaniu wtyczki AMP do WordPressa przejdź do swojego konta AdSense i włącz reklamy AMP… Włącz reklamy automatyczne dla AMP, a Google będzie automatycznie wyświetlać reklamy we wszystkich witrynach AMP na Twoim koncie. Po prostu dodaj 2 fragmenty kodu do każdej witryny AMP, w której chcesz wyświetlać reklamy.

Po włączeniu reklam AMP w AdSense otrzymasz dwa kody do dodania do swojej witryny. Jeden zostanie dodany do nagłówka AMP, a drugi w treści.

Skopiuj pierwszy fragment kodu, który wygląda podobnie do poniższego:

Następnie przejdź do pulpitu nawigacyjnego WordPress i przejdź do Wtyczki ==> Edytor wtyczek

Następnie wybierz wtyczkę AMP i otwórz plik html-start-php strona.

Wklej kod wewnątrz i sekcja strony, jak pokazano poniżej:

      

Następnie skopiuj drugi fragment kodu i wklej do pliku ciało sekcji stron AMP… W tym samym html-start-php strona wklej kod w sekcji treści, jak pokazano poniżej:

   

Zapisz stronę i zakończ

Po zapisaniu strony reklamy powinny zacząć pojawiać się na stronach WordPress AMP po kilku minutach.

Opcja 2: Dodaj kod AMP za pomocą funkcji motywu

Ponieważ wtyczki WordPress są często aktualizowane, a wszystkie zmiany we wtyczkach zostaną utracone po aktualizacji, zaleca się dodanie kodu AMP za pośrednictwem motywu WordPress function.php plik.

Aby dodać nagłówek i kod treści AdSense AMP za pomocą funkcji motywu WordPress, przejdź do WordPress Pulpit nawigacyjny ==> Wygląd ==> Edytor motywów.

Następnie wybierz bieżący motyw i otwórz plik function.php plik.

Kiedy plik się otworzy, skopiuj dwa fragmenty kodów do pliku i zapisz.

Kod nagłówka AMP

add_action („amp_post_template_head”, „adsense_amp_head”); function adsense_amp_head ($ amp_template) ?> // Tutaj wklej kod nagłówka AdSense AMP  

Kod treści AMP

add_action („amp_post_template_footer”, „adsense_amp_footer”); function adsense_amp_footer ($ amp_template) ?> // Tutaj wklej kod treści AdSense AMP  

Zapisz function.php plik i gotowe.

Kiedy skończysz, reklamy AMP powinny zacząć pojawiać się na stronach Twojej witryny.

Wniosek:

Ten post pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak dodawać jednostki reklamowe AMP na stronach AMP WordPress. Jeśli znajdziesz błędy powyżej, skomentuj poniżej, aby je zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux