Jak wyłączyć lub wyłączyć ekran blokady na pulpicie Ubuntu 18.04 / 18.10

  • Eustace Evans
  • 0
  • 3923
  • 873

Jeśli odejdziesz na chwilę od pulpitu Ubuntu, ekran zostanie automatycznie zablokowany, aby uniemożliwić innym dostęp do twoich plików lub programów…. Ta funkcja jest uwzględniona ze względów bezpieczeństwa.

Jeśli nie chcesz, aby komputer automatycznie blokował się po krótkiej chwili, poniższe kroki pokazują, jak wyłączyć ekran blokady Ubuntu na pulpicie… Poniżej znajduje się świetne miejsce do rozpoczęcia, jeśli chcesz, aby tak się stało…

Możesz także ręcznie zablokować ekran, wybierając menu systemowe w prawym górnym rogu i klikając ikonę kłódki w panelu menu…. Spowoduje to natychmiastowe zablokowanie ekranu…. Aby wrócić na pulpit, podnieś kurtynę ekranu blokady, aby odsłonić ekran logowania. Wprowadź swoje hasło, aby się zalogować.

Gdy ekran jest zablokowany, inni użytkownicy mogą logować się do swoich kont, klikając opcję Zaloguj się jako inny użytkownik na ekranie hasła. Po zakończeniu możesz wrócić do pulpitu.

Ekran blokady Ubuntu jest dobry, jednak czasami może być denerwujący. Jeśli nie martwisz się o bezpieczeństwo i to, co wyłączyć ekran blokady, przejdź dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby wyłączyć ekran blokady Ubuntu, kliknij menu systemowe w prawym górnym rogu i wybierz Oprawa.

Następnie wybierz Prywatność w menu po lewej stronie i pokaż opcje prywatności. W okienku prywatności wybierz Blokada ekranu

Kliknięcie Blokada ekranu wyświetli opcję wyłączenia. Zaznacz przycisk, aby POZA aby wyłączyć, jak pokazano poniżej.

Wyjdź i gotowe. Twój komputer nigdy więcej nie zablokuje swojego ekranu, gdy będzie bezczynny.

Podsumowanie:

Chociaż jest to funkcja bezpieczeństwa, czasami może być denerwująca, zwłaszcza gdy jesteś sam. Funkcja blokady ekranu zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi. Jest to bardzo przydatne w miejscach publicznych. Ale kiedy jesteś sam i nie ma nikogo w pobliżu, aby uzyskać dostęp do komputera, prawdopodobnie nie jest to konieczne.

Tak więc w ustawieniach publicznych włącz ekran blokady, ale gdy jesteś sam i zajęty między różnymi zadaniami z dala od komputera, prawdopodobnie powinieneś wyłączyć i sprawić, że Ubuntu będzie mniej irytujące.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux