Jak edytować plik lokalnych hostów systemu Windows 10

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 2871
  • 19

Ten krótki samouczek pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak edytować lub modyfikować plik lokalnych hostów systemu Windows 10.

Kiedy myślisz o pliku hosts, myśl o nim jako o pliku tekstowym używanym przez systemy operacyjne do mapowania adresów IP na nazwę hosta na komputerze lokalnym. Plik hosts ma wyższy priorytet niż DNS.

Kiedy wpisujesz nazwę domeny w przeglądarce, aby przejść do witryny internetowej, komputer tłumaczy wpisaną nazwę domeny na adres IP i łączy się z serwerem obsługującym witrynę.

Podczas tłumaczenia nazwy na adres IP lokalny plik hostów jest pierwszym plikiem, na który patrzysz podczas pracy. Jeśli mapowanie adresu IP do domeny nie jest zawarte w pliku hosta, wyszukuje serwer DNS w trybie online. Tak działa ten proces.

Kiedy masz do czynienia z plikiem hosts, adres IP i nazwa domeny lub nazwa hosta powinny być oddzielone co najmniej jedną spacją lub tabulatorem. Linie zaczynające się od # są komentarzami i są ignorowane.

Gdy będziesz gotowy do edycji lokalnego pliku hosta systemu Windows 10, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Otwórz plik hostów systemu Windows 10

Proces edycji pliku hostów systemu Windows 10 jest prosty i nieskomplikowany. Aby dodać wpis lub zmodyfikować plik hosts, po prostu otwórz plik hosts w ścieżce poniżej za pomocą Notatnika lub dowolnego innego edytora tekstu.

c: \ Windows \ System32 \ Drivers \ etc \ hosts

W pliku powinny pojawić się podobne wiersze poniżej.

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp. # # To jest przykładowy plik HOSTS używany przez Microsoft TCP / IP dla Windows. # # Ten plik zawiera mapowania adresów IP na nazwy hostów. Każdy wpis # powinien znajdować się w osobnym wierszu. Adres IP powinien # być umieszczony w pierwszej kolumnie, a po nim odpowiednia nazwa hosta. # Adres IP i nazwa hosta powinny być oddzielone co najmniej jedną # spacją. # # Dodatkowo komentarze (takie jak te) mogą być wstawiane w poszczególnych # wierszach lub po nazwie maszyny oznaczonej symbolem „#”. # # Na przykład: # # 102.54.94.97 rhino.acme.com # serwer źródłowy # 38.25.63.10 x.acme.com # x klient host # Rozpoznawanie nazw hosta lokalnego jest obsługiwane przez sam DNS. # 127.0.0.1 localhost # :: 1 localhost

Zmiany wprowadzone w pliku hosts zaczynają obowiązywać natychmiast. Jeśli chcesz cofnąć zmiany w pliku hosts, po prostu otwórz plik i usuń dodane linie lub poprzedź je znakiem # zignorować to.

Krok 2: Dodaj rekordy hosta

W systemach Windows plik hosts musi być otwarty jako administrator… Jeśli plik hosts nie zostanie otwarty jako administrator, nie pozwoli na zapisanie zmian…

Aby otworzyć jako administrator, wykonaj poniższe czynności:

  • wciśnij Klawisz Windows i wpisz Notatnik w polu wyszukiwania.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Notatnika i wybierz Uruchom jako administrator.
  • W Notatnik, Kliknij Plik, a następnie Otwórz. W polu Nazwa pliku wklej c: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc \ hosts

Na przykład, aby dodać wpis do przetłumaczenia 127.0.0.1 do example.com, otwórz plik hosts i dodaj jego wpis, przewijając w dół do końca pliku i dodaj nowe wpisy:

# Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp. # # To jest przykładowy plik HOSTS używany przez Microsoft TCP / IP dla Windows. # Na przykład: # # 102.54.94.97 rhino.acme.com # serwer źródłowy # 38.25.63.10 x.acme.com # x host klienta # Rozpoznawanie nazw hosta lokalnego jest obsługiwane przez sam DNS. # 127.0.0.1 localhost # :: 1 localhost 127.0.0.1 example.com… 

Zapisz plik i zakończ.

Jak powiedzieliśmy powyżej, zmiany wchodzą w życie natychmiast. Po zapisaniu pliku będzie można przejść do witryny example.com w przeglądarce.

Wniosek:

W ten sposób można dodać lub zmodyfikować wpis w pliku hostów systemu Windows 10…

Dla studentów lub nowych użytkowników poszukujących systemu komputerowego do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest Windows 10…. To najpopularniejszy system operacyjny dla początkujących.

Windows 10 to system operacyjny stworzony przez Microsoft, który działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, serwerach i innych urządzeniach.

Korzystając z systemu Windows 10, zauważysz, że nie różni się on tak bardzo od innych systemów operacyjnych pod wieloma względami, zwłaszcza jeśli chodzi o używanie systemu do wykonywania pracy.…

Windows 10, Mac OS i inne systemy zapewniają produktywność, są łatwe w użyciu, niezawodne i umożliwiają instalowanie i uruchamianie tysięcy programów, od gier po oprogramowanie biurowe dla osób prywatnych i firm…
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux