Jak włączyć tryb ciemny przeglądarki Microsoft Edge (oparty na chromie) w systemie Windows 10

  • Noah Scott
  • 0
  • 2696
  • 832

Ten krótki samouczek pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak włączyć i wymusić tryb ciemny krawędzi Microsoft (oparty na Chromium) w systemie Windows 10.

Nowy Windows Edge ma tryb ciemny, ale użyj go, musisz go włączyć, a ten post pokazuje, jak to zrobić.

Po włączeniu trybu ciemnego krawędzi zmienia cały motyw, menu i inne przyciski całkowicie ciemne. Zmiana na motyw trybu ciemnego dotyczy tylko Edge. Witryny internetowe i inne portale mogą zastosować się do wybranego motywu, ale żadna witryna w rzeczywistości nie korzysta z trybu ciemnego dla swoich treści.

Aby zakończyć zmianę motywu Edge i wyłączyć wszystkie witryny internetowe, możesz użyć eksperymentalnego Edge'a wymuś tryb ciemny opcja znaleziona w Google Chrome, aby zmusić całą zawartość do wygaszenia zawartości witryny.

Aby rozpocząć korzystanie z trybu ciemnego krawędzi, wykonaj poniższe czynności:

Włączanie trybu ciemnego przeglądarki Edge (opartego na Chromium)

Aby włączyć ciemny motyw w nowej przeglądarce Microsoft Edge opartej na Chromium, kliknij przycisk menu i wybierz Ustawienia.

Następnie wybierz Wygląd kategorię po lewej stronie i przejdź do jej Ustawienia szkło.

W okienku Ustawienia kliknij Motyw w obszarze Dostosuj przeglądarkę i wybierz Ciemny aby przełączyć się na ich ciemny.

Domyślnie Edge jest ustawiony i zawsze będzie używał jasnego motywu. Istnieją trzy możliwości: Lekki, Ciemny i Domyślne ustawienie systemowe. Plik Domyślne ustawienie systemowe Opcja zmusza Edge'a do podążania za opcją motywu Windows wybraną w Ustawienia szkło.

Wymuś ciemność wszystkich witryn internetowych

Gdy zmienisz tryb przeglądania na ciemny, witryny internetowe mogą zastosować się do wybranego motywu przeglądarki, ale niewiele witryn to robi. Prawie wszystkie witryny internetowe nie zastosują się do Twojego wyboru.

Aby zmusić wszystkie witryny do wyświetlania ciemnych treści, Chromium-base Edge zawiera ten sam eksperyment wymuś tryb ciemny opcja znaleziona w Google Chrome. Możesz ustawić tę opcję w Edge, aby zmusić wszystkie witryny do wyświetlania tylko ciemnych treści.

Aby to włączyć, wpisz edge: // flags do paska adresu Edge i naciśnij Enter.

Następnie wyszukaj Tryb ciemny w polu wyszukiwania. Gdy Pojawia się Wymuś tryb ciemny dla treści internetowych, kliknij przycisk Włącz, aby Wymuś tryb ciemny dla treści internetowych.

Kiedy skończysz, kliknij Uruchom ponownie.

Edge ponownie otworzy sesje przeglądarki, w tym wszystkie karty i okna. Nie stracisz swojej pracy. Następnie motyw i zawartość witryny powinny być wyświetlane w trybie ciemnym.

Jak widać powyżej, ta strona jest wyświetlana w trybie ciemnym po wykonaniu powyższych zmian.

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak włączyć i wymusić nowy, oparty na Chromium tryb ciemności Edge w systemie Windows 10. Jeśli znajdziesz jakieś błędy powyżej, skomentuj poniżej.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux