Jak włączyć wbudowanego klienta OpenSSH w systemie Windows 10

  • Eustace Evans
  • 0
  • 4265
  • 747

Microsoft w końcu dodał klienta OpenSSH na komputerach z systemem Windows 10… chociaż nadal jest to funkcja beta, działa. Na razie prawdopodobnie nadal będziesz chciał używać swojego ulubionego klienta SSH zamiast wersji Windows 10.

Aby korzystać z klienta SSH systemu Windows 10, należy go dodać lub zainstalować… jest częścią systemu Windows, ale domyślnie nie jest włączony. Najwyraźniej wbudowany klient SSH dla systemu Windows 10 obsługuje tylko klucze ed25519… więc może nie działać ze wszystkimi ustawieniami serwera SSH.

OpenSSH zawsze był domyślnie dostarczany z Linuksem i innymi systemami operacyjnymi… ale nie Windows. To niewielka zmiana dla użytkowników systemu Windows… Mamy nadzieję, że użytkownicy systemu Windows nie powinni używać klientów SSH innych firm, takich jak Putty i inne, do łączenia się z serwerami SSH.

Ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak włączyć opcjonalnego klienta OpenSSH systemu Windows 10.

Krok 1: Zainstaluj klienta OpenSSH dla systemu Windows 10

Aby rozpocząć włączanie klienta, kliknij Start -> do Ustawień

Następnie kliknij Aplikacje -> do Aplikacje i funkcje… na stronie Aplikacje i funkcje kliknij Zarządzaj funkcjami opcjonalnymi

Następnie kliknij Dodaj funkcję , aby dodać nowego klienta SSH

Przewiń listę w dół i kliknij Klient OpenSSH (beta) opcję i kliknij zainstalować

To powinno zainstalować klienta Windows 10 OpenSSH.

Krok 2: Jak korzystać z klienta SSH systemu Windows 10

Teraz, gdy klient jest zainstalowany, wszystko, co musisz zrobić, to otwarte Wiersz polecenia systemu Windows lub Windows PowerShell. Każdy program powinien działać dla Ciebie… klient działa tak samo, jak w Linuksie i innych systemach operacyjnych.

Wpisz polecenie ssh, a po nim nazwę użytkownika @ nazwa hosta lub adres IP hosta. Możesz określić port SSH, jeśli nie jest to port standardowy. Jeśli serwer jest skonfigurowany prawidłowo, należy udzielić dostępu.

dawny. ssh [email protected]

Oto jak zainstalować wbudowanego klienta OpenSSH dla systemu Windows 10

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux