Jak zainstalować AnyDesk na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 3402
  • 260

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować AnyDesk na Ubuntu 20.04 | 18.04 LTS.

AnyDesk to wieloplatformowe, szybkie, bezpieczne i intuicyjne oprogramowanie do obsługi pulpitu zdalnego.

AnyDesk nie jest open source, jednak jeśli szukasz silnej alternatywy dla narzędzi pomocniczych, takich jak TeamViewer, LogMeIn i inne, to narzędzia te należy wziąć pod uwagę.

To świetne narzędzie dla specjalistów wsparcia technicznego i użytkowników, którzy chcą zapewnić zdalną pomoc, jednocześnie ciesząc się bezpiecznym i wysokiej jakości doświadczeniem. Może być również używany do spotkań i współpracy, podobnie jak WebEx i inne narzędzia do udostępniania pulpitu.

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą fizyczną, czy profesjonalną organizacją oferującą zdalne wsparcie klientom, AnyDesk zapewnia łatwą obsługę i solidną zdalną łączność.

Istnieje wiele sposobów instalacji AnyDesk w systemie Ubuntu. Najłatwiejszym sposobem zainstalowania AnyDesk jest dodanie repozytorium oprogramowania do Ubuntu i zainstalowanie go stamtąd.

Domyślnie pakiety oprogramowania nie są dołączone do Ubuntu. Musisz więc ręcznie zainstalować go lub użyć jego repozytorium.

Opcja 1: Zainstaluj AnyDesk z repozytorium

Dla tych, którzy chcą szybko i łatwo zainstalować AnyDesk, mogą skorzystać z poniższych poleceń;

Najpierw dodaj klucz repozytorium oprogramowania do Ubuntu:

wget -qO - https://keys.anydesk.com/repos/DEB-GPG-KEY | sudo apt-key add -

Następnie dodaj plik repozytorium.

echo "deb http://deb.anydesk.com/ wszystkie główne" | sudo tee /etc/apt/sources.list.d/anydesk-stable.list

Na koniec zaktualizuj listę repozytoriów Ubuntu i zainstaluj AnyDesk

sudo apt update sudo apt install anydesk

Aby uruchomić z wiersza poleceń, wpisz polecenie poniżej:

anydesk

To powinno się otworzyć i umożliwić korzystanie z oprogramowania.

Opcja 2: Pobierz AnyDesk

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z wierszem poleceń w opcji 1, mogą użyć graficznego interfejsu użytkownika do pobrania i zainstalowania AnyDesk.

Otwórz przeglądarkę i przejdź do poniższego łącza. Tam będziesz chciał wybrać pakiet zbudowany dla Debian / Ubuntu / Mint

https://anydesk.com/en/downloads/linux

Następnie kliknij Pobierz teraz przycisk.

Po wyświetleniu monitu, co zrobić z plikiem, wybierz opcję zapisania. Powinno to zostać zapisane w folderze Pobrane w katalogu domowym.

Po pobraniu pliku otwórz Eksplorator plików po lewej stronie, a następnie przejdź do Pobieranie folder w katalogu domowym.

Kliknij pobrany plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą instalacji oprogramowania  jak pokazano na poniższym obrazku.

Gdy otworzy się aplikacja Ubuntu Software, kliknij plik zainstalować przycisk, aby zainstalować AnyDesk. Wykonanie tej czynności powinno rozpocząć instalację…

Następnie powinien pojawić się monit o wpisanie hasła i uwierzytelnienie… Tylko administrator lub użytkownicy z uprawnieniami administratora mogą instalować pakiety na komputerach Ubuntu.

Potwierdź hasło i kontynuuj.

Po krótkiej chwili AnyDesk powinien być zainstalowany i gotowy do użycia.

Po zakończeniu przejdź do Zajęcia Omówienie i wyszukiwanie AnyDesk.

Kiedy się otworzy, podaj swój adres AnyDesk lub alternatywny identyfikator swojemu partnerowi, aby połączyć się z komputerem, lub poproś partnera o podanie jego / jej identyfikatora, abyś mógł się z nim połączyć zdalnie.

Otóż ​​to!

Bardziej zaawansowane ustawienia, takie jak ustawianie hasła, wyświetlanie identyfikatora zamiast aliasu, nienadzorowany dostęp i inne, można skonfigurować na stronie ustawień.

Wniosek:

Ten post pokazał, jak zainstalować AnyDesk usuń oprogramowanie sterujące w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby zgłosić.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux