Jak zainstalować edytor Atom na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Michael Arnold
  • 0
  • 1880
  • 304

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować edytor tekstu Atom w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04.

Atom to wieloplatformowy, wyrafinowany edytor tekstu / kodu IDE dla osób, które potrzebują porządnego edytora z fajnymi funkcjami, takimi jak automatyczne uzupełnianie kontekstowe, funkcje nawigacji w kodzie, takie jak widok konspektu, formatowanie dokumentów, przeglądarka systemu plików, współpracuje z Git i GitHub bezpośrednio i wiele więcej.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w programowaniu, czy doświadczonym programistą, będziesz potrzebować świetnego edytor kodu do wykonania swojej pracy… a Atom IDE to edytor kodu, który łączy w sobie prostotę i szybkość dla każdego programisty…

Więcej informacji na temat środowiska Atom IDE można znaleźć na jego stronie głównej.

A ponieważ jest to aplikacja wieloplatformowa, która działa na komputerach z systemem Windows, Mac Linux, powinna działać i umożliwiać poruszanie się między różnymi platformami PC.

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania Atom na Ubuntu, wykonaj poniższe kroki: Istnieje wiele sposobów instalacji Atom IDE.

Opcja nr 1: Zainstaluj Atom IDE z repozytorium

Aby zainstalować Atom przy użyciu jego oficjalnego repozytorium, musisz dodać go do Ubuntu…. Możesz zainstalować aplikację z domyślnych repozytoriów Ubuntu… jednak wersja dostarczana z Ubuntu niekoniecznie musi być najnowsza.

Najpierw uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować pakiety pomocnicze. Aby upewnić się, że apt jest skonfigurowany do pracy ze źródłami https, uruchom poniższe polecenia.

sudo apt update sudo apt install software-properties-common apt-transport-https wget

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby dodać klucz repozytorium i utwórz plik repozytorium.

wget -q https://packagecloud.io/AtomEditor/atom/gpgkey -O- | sudo apt-key add - sudo add-apt-repository "deb [arch = amd64] https://packagecloud.io/AtomEditor/atom/any/ any main"

Na koniec uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować.

sudo apt-get update sudo apt install atom

To powinno zainstalować tekst Atom. Kiedy skończysz, Atom Text powinien być zainstalowany i gotowy do użycia.

Aby go uruchomić, przejdź do Przegląd działań i przeszukaj Atom Text i uruchom go.

Opcja nr 2: Zainstaluj Atom IDE przez Snap

Jeśli powyższa opcja nie zadziałała… możesz także zainstalować Atom Text poprzez zarządzanie pakietami Snap.  

To może być najszybszy sposób na zainstalowanie tekstu Atom.

Przyciąganie to aplikacje spakowane ze wszystkimi ich zależnościami do uruchamiania we wszystkich popularnych dystrybucjach Linuksa z jednej kompilacji. Aktualizują się automatycznie i wycofują się z wdziękiem.

sudo apt install snapd sudo snap install atom --classic

Gratulacje!

Ten post pokazał, jak zainstalować edytor tekstu Atom na Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza, aby zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux