Jak zainstalować Discourse na Ubuntu 18.04 | 16.04

  • Vovich Masterovich
  • 0
  • 4109
  • 1087

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować oprogramowanie Discourse Forum na Ubuntu 18.04 | 16.04.

Dyskurs to nowoczesne rozwiązanie do dyskusji i forów o otwartym kodzie źródłowym dla współczesnej sieci, które napędza dyskusje w tysiącach witryn w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników.

Dzięki Discourse webmasterzy i właściciele witryn mogą tworzyć konfigurowalne centrum pytań i interesujących pomysłów, które można przeszukiwać i integruje się z popularnymi usługami w celu ulepszenia platformy.

Poszukując platformy forum nowej generacji, która jest wydajna i przyjazna dla urządzeń mobilnych, warto zapoznać się z oprogramowaniem Discourse. To proste, wydajne i sprawia, że ​​dyskusje online są łatwe i przyjemne… Dyskurs jest zbudowany w Ruby on Rails, Ember.js i wymaga oprogramowania bazy danych Redis…

Poszczególne osoby i webmasterzy mogą używać oprogramowania Discourse Forums do tworzenia społeczności w ciągu kilku minut, aby pozostać w kontakcie z grupą osób lub pomysłami.

Aby dowiedzieć się więcej o Dyskursie, odwiedź jego stronę główną.

Aby rozpocząć instalację oprogramowania Discourse Forum, wykonaj następujące czynności:

Krok 1: Zainstaluj Docker

Pierwszym wymaganiem dla oprogramowania forum Discourse jest zainstalowanie Dockera… aby to zrobić, uruchom poniższe polecenia…

sudo apt update sudo apt install git

Następnie uruchom poniższe polecenie, aby pobrać Docker i zainstalować go

wget -qO- https://get.docker.io/ | sh

Po uruchomieniu powyższego polecenia, Docker powinien być zainstalowany i gotowy na dyskurs.

Krok 2: Pobierz i zainstaluj Discourse

Po zainstalowaniu Dockera powyżej wykonaj poniższe czynności, aby pobrać i zainstalować Discourse. Najpierw utwórz katalog domowy i pobierz jego zawartość. W tym samouczku utworzymy nowy dyskurs wywoływania folderów w katalogu / var. / var / discourse.

sudo mkdir / var / discourse

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby pobrać zawartość dyskursu do pliku Katalog / var / discourse.

klon sudo git https://github.com/discourse/discourse_docker.git / var / discourse

Następnie utwórz nowy plik środowiska Dyskursu ( app.yml ), kopiując jego przykładowy plik, aby utworzyć nowy.

sudo cp /var/discourse/samples/standalone.yml /var/discourse/containers/app.yml

Kiedy skończysz, uruchom poniższe polecenia, aby otworzyć nowy plik app.yml plik i edytuj go, aby pasował do twojego środowiska

sudo nano /var/discourse/containers/app.yml

Wprowadź zaznaczone zmiany i zapisz plik.

 ## TODO: nazwa domeny, na którą będzie odpowiadać ta instancja Discourse ## Wymagane. Dyskurs nie będzie działał z gołym numerem IP. DISCOURSE_HOSTNAME: 'forum.example.com' ## TODO: Lista rozdzielonych przecinkami wiadomości e-mail, które zostaną ustawione jako administrator i programista ## na pierwszym przykładzie rejestracji 'użytkownik1 @ example.com, użytkownik2 @ example.com' DISCOURSE_DEVELOPER_EMAILS: 'admin @ example .com, superadmin @ example.com '## TODO: Serwer poczty SMTP używany do sprawdzania nowych kont i wysyłania powiadomień # ADRES SMTP, nazwa użytkownika i hasło są wymagane # OSTRZEŻENIE Znak' # 'w haśle SMTP może powodować problemy! DISCOURSE_SMTP_ADDRESS: smtp.gmail.com DISCOURSE_SMTP_PORT: 587 DISCOURSE_SMTP_USER_NAME: [email protected] DISCOURSE_SMTP_PASSWORD: pa $$ word1 DISCOURSE_SMTP_ENABLE_START_TLS: true # (opcjonalny, domyślny szablon otrzyma wartość true) ##com szyfrowanie SSL certyfikat #LETSENCRYPT_ACCOUNT_EMAIL: [email protected] 

Zapisz plik i zakończ:

Krok 3: Uruchom aplikację Discourse

Po całej powyższej konfiguracji serwer powinien być gotowy. Wszystko, co musisz zrobić, to uruchomić aplikację Discourse i zacząć jej używać.

Aby to zrobić, uruchom poniższe polecenia:

sudo ./launcher aplikacja bootstrap sudo ./launcher start app

Następnie otwórz przeglądarkę i przejdź do nazwy hosta, którą zdefiniowałeś powyżej, a powinieneś zobaczyć stronę konfiguracji dyskursu.

Zarejestruj się i utwórz konto administratora. Na podany adres zostanie wysłana wiadomość aktywacyjna na adres. Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w e-mailu, aby aktywować swoje konto.

Następnie zaloguj się i zacznij konfigurować platformę forum.

Za każdym razem, gdy edytujesz plik konfiguracyjny, uruchom poniższe polecenia z katalogu Discourse, aby przebudować Dyskurs.

sudo ./launcher odbuduj aplikację

Otóż ​​to!

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak skonfigurować oprogramowanie forum Discourse na Ubuntu 18.04 | 16.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby go zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux