Jak zainstalować Go na Ubuntu 18.04 | 16.04

  • Richard Poole
  • 0
  • 801
  • 191

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować język programowania Go na Ubuntu 18.04 | 16.04.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Go, znany również jako Golang, to wieloplatformowy język programowania opracowany przez Google, który ułatwia tworzenie prostego i niezawodnego oprogramowania.

Go służy do budowania niektórych popularnych obecnie programów i aplikacji, takich jak Kubernetes, Docker, Grafana i kilka innych. Obsługuje dystrybucje Linuksa, macOS, Windows i nie tylko.

Aby rozpocząć instalację Go na Ubuntu, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Pobierz Idź na Ubuntu

W przypadku innych systemów proces jest zwykle prosty. W systemie Ubuntu i innych systemach Linux musisz pobrać pakiet binarny i zainstalować go.

W chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja to 1.13. Ale przed pobraniem odwiedź oficjalną stronę pobierania Go i sprawdź, czy jest dostępna nowa wersja.

Aby pobrać plik binarny Go, uruchom poniższe polecenia:

cd / tmp wget https://dl.google.com/go/go1.13.linux-amd64.tar.gz

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby wyodrębnić plik archiwum do pliku / usr / local informator.

sudo tar -C / usr / local -xzf go1.13.linux-amd64.tar.gz

To powinno wyodrębnić plik binarny Go i zapisać w pliku / usr / local informator.

Krok 2: Skonfiguruj Go

W tym momencie Go powinno być gotowe do użycia… jednak aby zlokalizować lub znaleźć wykonywalne pliki binarne Go, będziesz musiał skonfigurować system i zdefiniować zmienną środowiskową dla Go.

Możesz zdefiniować zmienną środowiskową Go, dodając poniższy wiersz do / etc / profile plik (do użytku w całym systemie) lub do twojego $ HOME / .profile plik tylko dla Ciebie.

Aby program Go był wykonywalny tylko dla twojego konta, dodaj wiersz do pliku $ HOME / .profile, uruchamiając poniższe polecenia, aby go otworzyć.

nano $ HOME / .profile

Następnie skopiuj i wklej poniższy wiersz do pliku i zapisz.

export PATH = $ PATH: / usr / local / go / bin

Zapisz plik i zakończ

Gdy skończysz, uruchom poniższe polecenia, aby zakończyć konfigurację

źródło ~ / .profile

Aby sprawdzić, czy Go jest zainstalowane, uruchom poniższe polecenia:

wersja go

Powinieneś zobaczyć podobne wyniki, jak pokazano poniżej:

Wynik: go wersja go1.13 linux / amd64

W ten sposób instaluje się i konfiguruje Go na Ubuntu 18.04 | 16.04

Twój pierwszy program

Aby dowiedzieć się, jak utworzyć swój pierwszy program Go, odwiedź poniższą witrynę:

https://golang.org/doc/code.html

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem i szukasz systemu Linux, na którym możesz rozpocząć naukę, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest system operacyjny Ubuntu Linux…. To świetny system operacyjny Linux dla początkujących i osób szukających łatwiejszej w użyciu dystrybucji Linuksa…

Ubuntu to system operacyjny Linux typu open source, który działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, serwerach i innych urządzeniach…

Korzystając z Ubuntu, przekonasz się, że Linux nie różni się tak bardzo od systemu Windows i innych systemów operacyjnych na tak wiele sposobów, zwłaszcza jeśli chodzi o używanie systemu do wykonywania pracy.…

Zarówno systemy Ubuntu, jak i Windows zapewniają produktywność, łatwość obsługi, niezawodność oraz umożliwiają instalowanie i uruchamianie tysięcy programów, od gier po oprogramowanie biurowe dla osób prywatnych i firm…
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux