Jak zainstalować Google Chrome na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Noah Scott
  • 0
  • 1553
  • 377

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować przeglądarkę internetową Google Chrome w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04.

Google Chrome, szybka, bezpieczna i szeroko używana przeglądarka internetowa stworzona z myślą o współczesnym internecie, jest łatwa w instalacji i obsłudze w systemie Ubuntu.

Google Chrome nie jest przeglądarką typu open source i nie jest automatycznie dołączana do Ubuntu. Będziesz musiał pobrać go ręcznie lub dodać jego repozytoria do Ubuntu, aby uzyskać najnowsze wersje.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem, przekonasz się, że najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia nauki Linuksa jest system operacyjny Ubuntu Linux.

To świetny system operacyjny Linux dla początkujących.

Ubuntu to system operacyjny Linux typu open source, który działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, serwerach i innych urządzeniach.

Podczas nauki Ubuntu przekonasz się, że Linux nie różni się tak bardzo od Windowsa i innych systemów operacyjnych na tak wiele sposobów, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie systemu do wykonania pracy.

Aby uzyskać informacje o instalacji przeglądarki Google Chrome w systemie Ubuntu, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Pobierz Google Chrome

Instalacja Google Chrome jest dość prosta. Jak każdy inny system operacyjny, po prostu użyj istniejącej przeglądarki internetowej (oczywiście nie ulubionej) i przejdź na stronę pobierania Chrome (link poniżej).

https://www.google.com/chrome/

Gdy znajdziesz się na stronie pobierania, po prostu kliknij plik Pobierz Chrome przycisk, aby pobrać i zainstalować.

Twoja przeglądarka automatycznie wybierze odpowiednią wersję dla Twojego systemu. W tym przypadku, Debian / Ubuntu.

Kliknij Akceptuj i instaluj aby rozpocząć proces pobierania.

Zostaniesz poproszony o wybranie lokalizacji, w której chcesz zapisać pobrany plik. Po prostu kliknij OK, aby zaakceptować opcję domyślną.

Krok 2: Zainstaluj Google Chrome

Po pobraniu pliku otwórz Eksplorator plików po lewej stronie, a następnie przejdź do folderu domowego i otwórz folder Pobrane.

W folderze Pobrane kliknij prawym przyciskiem myszy pobrany plik i wybierz Otwórz za pomocą instalacji oprogramowania.

Powinno to otworzyć aplikację Ubuntu Software, aby zainstalować Google Chrome. Kiedy to nastąpi, kliknij Install

Po kliknięciu Instaluj… zostaniesz poproszony o wpisanie hasła i uwierzytelnienie… Potwierdź hasło i kontynuuj…

Zaczekaj na zakończenie instalacji. Po krótkiej chwili, w zależności od szybkości komputera, przeglądarka Google Chrome powinna być zainstalowana i gotowa do użycia.

Po zakończeniu przejdź do Przegląd działań, następnie wyszukaj Google Chrome.

Uruchom Chrome, zsynchronizuj swoje dane i ciesz się!

Zainstaluj Google Chrome za pomocą wiersza poleceń

Wszystkie powyższe kroki można wykonać po prostu za pomocą dwóch linii poleceń. Jeśli nie przeszkadza Ci korzystanie z konsoli wiersza poleceń, po prostu uruchom poniższe polecenia, aby pobrać i zainstalować Google Chrome.

Uruchom poniższe polecenia, aby pobrać i zainstalować Chrome.

wget https://dl.google.com/linux/direct/google-chrome-stable_current_amd64.deb sudo apt install ./google-chrome-stable_current_amd64.deb

Otóż ​​to!

Wniosek:

W tym poście pokazano, jak zainstalować przeglądarkę internetową Google Chrome na Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby go zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux