Jak zainstalować IntelliJ IDEA na Ubuntu 18.04

  • Yurii Anneticus
  • 0
  • 3172
  • 559

IntelliJ IDEA to w pełni funkcjonalne środowisko IDE dla JVM i Android Development. Ma wbudowaną obsługę debugowania, obsługę Docker i Docker Compose, osadzoną kontrolę Git, integruje główne narzędzia automatyzacji kompilacji, takie jak Maven i Gradle, podświetlanie składni, uzupełnianie kodu, terminal ssh, refaktoryzację kodu i bogate możliwości nawigacji.

IntelliJ IDEA jest rozszerzalny za pomocą wtyczek i oferuje obsługę platform Java, takich jak Swing i JavaFX. Może być również używany do programowania w innych językach programowania, takich jak Python, Kotlin, Groovy, Scala, Erlang, Dart i nie tylko.

IntelliJ IDEA jest dostępny w dwóch edycjach, Community i Ultimate. Więcej informacji na temat różnic między dwoma wydaniami można znaleźć w matrycy porównawczej wydań .

Ten samouczek wyjaśnia, jak zainstalować IntelliJ IDEA na Ubuntu 18.04. Te same instrukcje dotyczą Ubuntu 16.04 i dowolnej dystrybucji opartej na Ubuntu, w tym Kubuntu, Linux Mint i Elementary OS.

Wymagania wstępne #

  • Minimum 2 GB RAM, zalecane 4 GB RAM
  • 1,5 GB miejsca na dysku twardym + co najmniej 1 GB na pamięci podręczne
  • Minimalna rozdzielczość ekranu 1024x768

Musisz być zalogowany jako użytkownik z dostępem do sudo, aby móc instalować pakiety w systemie Ubuntu.

Instalowanie IntelliJ IDEA #

Najłatwiejszym sposobem zainstalowania IntelliJ IDEA na Ubuntu 18.04 jest użycie zgrabnego systemu pakowania.

Aby pobrać i zainstalować pakiet snap IntelliJ IDEA, otwórz terminal przy użyciu rozszerzenia Ctrl + Alt + T. skrót klawiaturowy i wpisz:

sudo snap install intellij-idea-community --classic
Aby zainstalować wersję Ultimate, zamień społeczność-intellij-idea z intellij-idea-ultimate.

Pobieranie może zająć trochę czasu w zależności od szybkości połączenia. Po pomyślnej instalacji zobaczysz następujące dane wyjściowe:

zainstalowano intellij-idea-community 2018.3.4 z `` jetbrains '' 

Otóż ​​to. IntelliJ IDEA został zainstalowany na Twoim pulpicie Ubuntu.

Uruchamianie IntelliJ IDEA #

Teraz, gdy IntelliJ IDEA jest zainstalowany w systemie Ubuntu, możesz go uruchomić, klikając ikonę IntelliJ IDEA (Działania -> IntelliJ IDE):

Po uruchomieniu IntelliJ IDEA po raz pierwszy pojawi się okno takie jak poniżej z prośbą o zaimportowanie ustawień IntelliJ IDE z poprzedniej instalacji:

Dokonaj wyboru i kliknij ok kontynuować.

Następnie zostaniesz poproszony o zaakceptowanie polityki prywatności. Przewiń do końca, zaznacz pole wyboru potwierdzenia i kliknij Kontyntynuj przycisk. Zostaniesz również zapytany, czy chcesz wysłać anonimowe statystyki danych do JetBrains.

Na następnym ekranie możesz dostosować instalację IntelliJ IDEA i zainstalować dodatkowe wtyczki:

Po zakończeniu dostosowywania możesz utworzyć nowy projekt.

Wniosek #

Dowiedziałeś się, jak zainstalować IntelliJ IDEA na pulpicie Ubuntu 18.04. Możesz teraz eksplorować swoje nowe IDE i rozpocząć pracę nad projektami w Pythonie.

Aby znaleźć więcej informacji o tym, jak rozpocząć pracę z IntelliJ IDEA, odwiedź stronę dokumentacji IntelliJ IDEA.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz poniżej.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux