Jak zainstalować Mono na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Dylan Parker
  • 0
  • 4590
  • 1021

Ten post pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować projekt open source o nazwie Mono na Ubuntu 20.04 | 18.04.

Dla tych, którzy nie wiedzą, Mono zapewnia zestawy narzędzi kompatybilnych z .NET i kompilatorów C #, które umożliwiają tworzenie i uruchamianie kodu C # w systemie Linux.

Dla studentów lub nowych użytkowników poszukujących systemu Linux do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest system operacyjny Ubuntu Linux…. To świetny system operacyjny Linux dla początkujących i osób szukających łatwiejszej w użyciu dystrybucji Linuksa…

Ubuntu to system operacyjny Linux typu open source, który działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, serwerach i innych urządzeniach.

Korzystając z Ubuntu, przekonasz się, że Linux nie różni się tak bardzo od systemu Windows i innych systemów operacyjnych na tak wiele sposobów, zwłaszcza jeśli chodzi o używanie systemu do wykonywania pracy.…

Zarówno systemy Ubuntu, jak i Windows zapewniają produktywność, łatwość obsługi, niezawodność oraz umożliwiają instalowanie i uruchamianie tysięcy programów, od gier po oprogramowanie biurowe i biurowe..

Instalacja Mono na Ubuntu jest dość prosta. Po prostu dodaj jego repozytorium i zainstaluj je stamtąd. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Dodaj repozytorium Mono

Jeśli chcesz zawsze mieć wersję Mono na Ubuntu, dodaj jej repozytorium. Po dodaniu repozytorium wszystkie nowsze wersje i aktualizacje będą dostępne do zainstalowania.

Aby dodać repozytorium, uruchom poniższe polecenia

sudo apt update sudo apt install dirmngr gnupg apt-transport-https ca-Certificates

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby dodać repozytorium oraz klucz i plik repozytorium do Ubuntu.

sudo apt-key adv --keyserver hkp: //keyserver.ubuntu.com: 80 --recv-keys 3FA7E0328081BFF6A14DA29AA6A19B38D3D831EF sudo sh -c 'echo "deb https://download.mono-project.com/repo/ubuntu stable- bionic main "> /etc/apt/sources.list.d/mono-official-stable.list '

To powinno udostępnić repozytorium Mono na Ubuntu

Krok 2: Zainstaluj Mono

Teraz, gdy repozytorium i klucz Mono zostały dodane, uruchom poniższe polecenia, aby ostatecznie je zainstalować.

sudo apt update sudo apt install mono-complete

Jeśli zamierzasz budować projekt .NET, najłatwiej to zrobić za pomocą MonoDevelop IDE. Aby zainstalować MonoDevelop, uruchom poniższe polecenia:

sudo apt install monodevelop

Użyj MonoDevelop do tworzenia aplikacji.

Jeśli zamierzasz uruchamiać testy jednostkowe NUnit, zainstaluj pakiet NUnit Wtyczka do MonoDevelop. Aby to zrobić, uruchom poniższe polecenia:

sudo apt install monodevelop-nunit

Aby sprawdzić, czy zainstalowano Mono, uruchom poniższe polecenia:

mono - wersja

Powinieneś zobaczyć podobne linie, jak poniżej:

Wynik: Kompilator Mono JIT w wersji 6.6.0.161 (archiwum, wtorek, 10 grudnia, 10:36:32 UTC 2019) Copyright (C) 2002-2014 Novell, Inc, Xamarin Inc and Contributors. www.mono-project.com TLS: __thread SIGSEGV: altstack Powiadomienia: epoll Architektura: amd64 Wyłączone: brak Różne: softdebug Interpreter: tak LLVM: tak (610) Zawieszenie: hybrydowe GC: sgen (domyślnie współbieżne)

Że należy to zrobić

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak zainstalować Mono i powiązane narzędzia programistyczne w systemie Ubuntu 18.04 | 16.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, skomentuj poniżej:
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux