Jak zainstalować Postman na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Richard Poole
  • 0
  • 4902
  • 265

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować Postman w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04.

Dla tych, którzy nie wiedzą, platforma współpracy i programowania Postman, która pomaga programistom szybciej zarządzać ich interfejsami API na każdym etapie tworzenia.

Począwszy od projektowania, przez fazę testowania, aż po monitorowanie, za pomocą programu Postman możesz łatwo i efektywnie obsługiwać te różne etapy.

Postman obsługuje wszystkie główne systemy operacyjne, w tym Windows, Mac OS i Linux, za pośrednictwem natywnej aplikacji zbudowanej na Electron.

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania Postman na Ubuntu, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Zainstaluj Postman

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem zainstalowania Postmana na Ubuntu jest szybki system zarządzania pakietami.
Snap to samodzielny pakiet oprogramowania aplikacji i jej zależności, który działa bez modyfikacji w wielu różnych dystrybucjach Linuksa.

Możesz użyć wiersza poleceń lub centrum oprogramowania Ubuntu, aby zainstalować Snap.

Aby zainstalować przystawkę Postman, otwórz terminal za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl + Alt + T., następnie wpisz poniższe polecenia:

sudo snap install listonosz

Pobieranie pakietu może zająć trochę czasu w zależności od szybkości połączenia. Po pobraniu i zainstalowaniu wszystkich pakietów powinien pojawić się podobny komunikat, jak pokazano poniżej:

Postman 7.30.1 z Postman, Inc. (postman-inc✓) zainstalowany

Alternatywnie możesz zainstalować Postmana, po prostu przechodząc do Centrum oprogramowania Ubuntu i wyszukując Postman i instalując go stamtąd.

Krok 2: Korzystanie z programu Postman

Po zainstalowaniu programu Postman przejdź do pulpitu nawigacyjnego działań i wyszukaj Listonosz. Kiedy się pojawi, kliknij go, aby uruchomić.

Przy pierwszym uruchomieniu programu Postman zostanie wyświetlony monit o utworzenie nowego konta, jeśli jeszcze go nie masz.

Możesz utworzyć konto za pomocą swojego adresu e-mail lub zalogować się w Google.

Po utworzeniu konta będziesz mógł się zalogować i zacząć używać programu Postman do zarządzania programistycznymi interfejsami API.

Centrum edukacyjne Listonosza to dobry punkt wyjścia do nauki tworzenia obszarów roboczych, kolekcji, środowisk i nie tylko programu Postman.

Wniosek

W tym poście pokazano, jak zainstalować Postman na Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux