Jak zainstalować PyCharm na Ubuntu 18.04

  • Yurii Anneticus
  • 0
  • 3827
  • 945

PyCharm to w pełni funkcjonalne IDE do programowania w Pythonie i sieci. Ma wbudowaną obsługę debugowania, obsługę Docker i Vagrant, wbudowaną kontrolę Git, obsługę Anaconda, podświetlanie składni, uzupełnianie kodu, terminal ssh, refaktoryzację kodu i bogate możliwości nawigacji.

PyCharm jest rozszerzalny za pomocą wtyczek i oferuje obsługę platform programistycznych Python, takich jak Django i Flask. Może być również używany do programowania w innych językach programowania, takich jak JavaScript, SQL, HTML, CSS, AngularJS, Node.js i nie tylko.

PyCharm jest dostępny w dwóch wersjach, Community i Professional. Więcej informacji na temat różnic między tymi dwoma wydaniami można znaleźć tutaj .

W tym samouczku omówimy, jak zainstalować PyCharm Community Edition na Ubuntu 18.04.

Wymagania wstępne #

Przed kontynuowaniem tego samouczka upewnij się, że jesteś zalogowany jako użytkownik z uprawnieniami sudo .

Instalowanie PyCharm #

Najłatwiejszym sposobem zainstalowania PyCharm na Ubuntu 18.04 jest użycie zgrabnego systemu pakowania.

Aby pobrać i zainstalować pakiet przystawki PyCharm, otwórz terminal przy użyciu rozszerzenia Ctrl + Alt + T. skrót klawiaturowy i wpisz:

sudo snap install pycharm-community --classic

Pobieranie może zająć trochę czasu w zależności od szybkości połączenia. Po pomyślnej instalacji PyCharm zostanie wyświetlony następujący wynik:

pycharm-community 2018.2.4 z zainstalowanego `` jetbrains '' 

Alternatywnie możesz zainstalować PyCharm CE za pomocą Centrum oprogramowania Ubuntu, jak pokazano na poniższym obrazku:

Uruchamianie PyCharm #

Teraz, gdy PyCharm jest zainstalowany w systemie Ubuntu, możesz go uruchomić, klikając ikonę PyCharm (Działania -> PyCharm):

Przy pierwszym uruchomieniu PyCharm po raz pierwszy pojawi się okno podobne do poniższego z prośbą o zaimportowanie ustawień PyCharm z poprzedniej instalacji:

Dokonaj wyboru i kliknij ok kontynuować.

Następnie zostaniesz poproszony o zaakceptowanie polityki prywatności.

Przewiń do końca i kliknij Zaakceptować przycisk. Zostaniesz również zapytany, czy chcesz wysłać anonimowe statystyki danych do JetBrains.

Na następnym ekranie możesz dostosować instalację PyCharm i zainstalować dodatkowe wtyczki:

Po zakończeniu dostosowywania możesz utworzyć nowy projekt.

Wniosek #

Dowiedziałeś się, jak zainstalować PyCharm na komputerze z systemem Ubuntu 18.04. Możesz teraz eksplorować swoje nowe IDE i rozpocząć pracę nad projektami w Pythonie.

Chociaż ten samouczek jest napisany dla Ubuntu 18.04, te same instrukcje dotyczą Ubuntu 16.04 i każdej dystrybucji opartej na Ubuntu, w tym Linux Mint, Kubuntu i Elementary OS.

Aby znaleźć więcej informacji o tym, jak rozpocząć korzystanie z PyCharm, odwiedź stronę dokumentacji PyCharm.

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw komentarz poniżej.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux