Jak zainstalować Rudder na Ubuntu 18.04 | 16.04

  • Andrew Politic
  • 0
  • 753
  • 10

Ten krótki samouczek pokazuje, jak zainstalować narzędzie do ciągłego audytu i konfiguracji Rudder w systemie Ubuntu 18.04 | 16.04.

Dla niewtajemniczonych Rudder to wieloplatformowe rozwiązanie typu open source do audytu i zarządzania konfiguracjami systemów konfiguracyjnych.

Umożliwia także automatyzację i utrzymywanie zgodności infrastruktury produkcyjnej dzięki funkcji audytu.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem i szukasz systemu Linux, na którym możesz rozpocząć naukę, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest system operacyjny Ubuntu Linux…. To świetny system operacyjny Linux dla początkujących i osób szukających łatwiejszej w użyciu dystrybucji Linuksa.

Rudder ma wbudowane reguły do ​​wykonywania niskopoziomowych wzorców konfiguracji i zapewniania synchronizacji systemów w całej infrastrukturze IT i nie tylko.

Więcej informacji na temat steru można znaleźć na jego stronie internetowej.

Dla studentów lub nowych użytkowników poszukujących systemu Linux do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest system operacyjny Ubuntu Linux…. To świetny system operacyjny Linux dla początkujących i osób szukających łatwiejszej w użyciu dystrybucji Linuksa.

Ubuntu to system operacyjny Linux typu open source, który działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, serwerach i innych urządzeniach…

Korzystając z Ubuntu, przekonasz się, że Linux nie różni się tak bardzo od systemu Windows i innych systemów operacyjnych na tak wiele sposobów, zwłaszcza jeśli chodzi o używanie systemu do wykonywania pracy.

Wykonaj poniższe czynności, aby zainstalować Rudder na Ubuntu.

Krok 1: Zainstaluj Javę

Ster wymaga Javy, więc aby go uruchomić, musisz mieć zainstalowaną Javę. Java open source świetnie współpracuje z Rudder. Aby zainstalować wersję Java typu open source, uruchom poniższe polecenia:

sudo apt update sudo apt install default-jre

Po zainstalowaniu środowiska Java można użyć poniższych poleceń, aby sprawdzić, czy Java jest zainstalowana.

java -version

Powinieneś zobaczyć podobne wyniki, jak poniżej:

Wynik: openjdk wersja „11.0.5” 2019-10-15 OpenJDK Runtime Environment (kompilacja 11.0.5 + 10-post-Ubuntu-0ubuntu1.118.04) OpenJDK 64-bitowa maszyna wirtualna serwera (kompilacja 11.0.5 + 10-post-Ubuntu-0ubuntu1 .118.04, tryb mieszany, udostępnianie)

Krok 2: Zainstaluj ster

Teraz, gdy Java jest zainstalowana, kontynuuj poniżej, aby pobrać Ster i wszystkie zależności.

Aby upewnić się, że pakiety, które zainstalujesz, są oficjalnymi kompilacjami i nie zostały zmienione, zaimportuj nasz klucz do apt za pomocą następującego polecenia:

wget --quiet -O- "https://repository.rudder.io/apt/rudder_apt_key.pub" | sudo apt-key add -

Odcisk palca klucza steru pokazano poniżej:

pub 4096R / 474A19E8 2011-12-15 Rudder Project (klucz zwalniający)  Odcisk klucza = 7C16 9817 7904 212D D58C B4D1 9322 C330 474A 19E8

Po zaimportowaniu powyższego klucza uruchom poniższe polecenia, aby utworzyć repozytorium Rudder w systemie Ubuntu, uruchamiając poniższe polecenia:

sudo sh -c 'echo "deb http://repository.rudder.io/apt/6.0/ $ (lsb_release -cs) main"> /etc/apt/sources.list.d/rudder.list'

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby zaktualizować lokalną bazę danych pakietów i pobrać listę pakietów dostępnych w naszym repozytorium:

sudo apt update

Na koniec uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować Ster.

sudo apt install rudder-server-root

Powyższe polecenia pobiorą i pobiorą wszystkie pakiety Ruddera wraz z zależnościami i zainstalują je w systemie Ubuntu.

Podczas instalacji pojawi się pytanie, czy chcesz zainstalować i skonfigurować bazę danych… Wybierz Nie

 ───┤ Konfiguracja rsyslog-pgsql ├── │ Pakiet rsyslog-pgsql musi mieć zainstalowaną i skonfigurowaną bazę danych │ zanim będzie można z niej korzystać. Można to opcjonalnie obsłużyć za pomocą │ dbconfig-common. │ │ Jeśli jesteś zaawansowanym administratorem bazy danych i wiesz, że chcesz │ │ przeprowadzić tę konfigurację ręcznie, lub jeśli baza danych została już │ │ zainstalowana i skonfigurowana, powinieneś odrzucić tę opcję. Szczegóły dotyczące │ │ tego, co należy zrobić, powinny być najprawdopodobniej podane w │ │ / usr / share / doc / rsyslog-pgsql. │ │ │ │ W przeciwnym razie prawdopodobnie powinieneś wybrać tę opcję. │ │ │ │ Skonfigurować bazę danych dla rsyslog-pgsql za pomocą dbconfig-common? │ │ │ │     │ │ │ 

Wybierać Nie

Krok 3: Wejdź do portalu internetowego Rudder

Po wykonaniu wszystkich tych czynności użyj przeglądarki internetowej, aby przejść do nazwy hosta lub adresu IP serwera.

http://rudder.example.com

Powinieneś zobaczyć ekran ładowania, a następnie monit logowania. Domyślny login to:

  • Użytkownik: admin
  • Hasło: admin

Zdecydowanie radzimy jak najszybciej zmienić to hasło.

Teraz powinieneś iść do Ustawienia → Ogólne → Dozwolone sieci i sprawdź, czy wymienione tam sieci poprawnie zawierają adresy sieciowe wszystkich węzłów.

Domyślnie będzie to zawierało podłączone sieci twojego serwera.

Konfiguracja serwera Rudder została zakończona. Możesz rozpocząć instalowanie oprogramowania klienckiego i konfigurowanie go do łączenia się z węzłem serwera.

Więcej informacji na temat instalowania oprogramowania klienckiego Rudder w systemie Ubuntu można znaleźć na tej stronie

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak zainstalować Rudder na Ubuntu 18.04 | 16.04. Jeśli powyżej znajdziesz jakiekolwiek błędy, użyj poniższego formularza komentarza, aby je zgłosić.

Dzięki!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux