Jak zainstalować Sublime 3 na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Michael Arnold
  • 0
  • 550
  • 126

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować edytor tekstu Sublime 3 na Ubuntu 20.04 | 18.04.

Sublime Text to wieloplatformowy, wyrafinowany edytor tekstu / kodu dla programistów i osób, które potrzebują porządnego edytora z fajnymi funkcjami, takimi jak automatyczne generowanie indeksu klas dla całego projektu, inteligentne uzupełnianie oparte na typach zmiennych, definicjach funkcji i importowanych modułach oraz jeszcze.

Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w programowaniu, czy doświadczonym programistą, będziesz potrzebować świetnego edytor kodu do wykonania swojej pracy… a Sublime Text to edytor kodu, który łączy w sobie prostotę i szybkość dla każdego programisty.

A ponieważ jest to aplikacja wieloplatformowa, która działa na komputerach z systemem Windows, Mac Linux, powinna działać i umożliwiać poruszanie się między różnymi platformami PC.

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania Sublime Text na Ubuntu, wykonaj poniższe czynności: Istnieje wiele sposobów instalacji Sublime Text.

Opcja nr 1: Zainstaluj Sublime Text z repozytorium

Aby zainstalować Sublime Text za pomocą jego oficjalnego repozytorium, musisz dodać go do Ubuntu…. Możesz zainstalować aplikację z domyślnych repozytoriów Ubuntu… jednak wersja dostarczana z Ubuntu niekoniecznie musi być najnowsza.

Najpierw uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować pakiety pomocnicze. Aby upewnić się, że apt jest skonfigurowany do pracy ze źródłami https, uruchom poniższe polecenia.

sudo apt install apt-transport-https sudo apt install dirmngr gnupg apt-transport-https ca-Certificates Software-properties-common

Aby zainstalować najnowszą wersję, uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować klucz repozytorium i plik.

curl -fsSL https://download.sublimetext.com/sublimehq-pub.gpg | sudo apt-key add - sudo add-apt-repository "deb https://download.sublimetext.com/ apt / stable /"

Na koniec uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować.

sudo apt-get update sudo apt install sublime-text

To powinno zainstalować Sublime Text. Kiedy skończysz, Sublime Text powinien być zainstalowany i gotowy do użycia.

Aby go uruchomić, przejdź do Przegląd działań i przeszukaj Sublime Text i uruchom go.

Opcja nr 2: Zainstaluj Sublime Text przez Snap

Jeśli powyższa opcja nie działa dla Ciebie… możesz również zainstalować Sublime Text poprzez zarządzanie pakietami Snap.

To może być najszybszy sposób na zainstalowanie Sublime Text… Snap to aplikacje spakowane ze wszystkimi ich zależnościami, które działają na wszystkich popularnych dystrybucjach Linuksa z jednej kompilacji.

Aktualizują się automatycznie i wycofują się z wdziękiem.

sudo apt install snapd sudo snap install sublime-text --classic

Otóż ​​to!

Ten krótki samouczek pokazał, jak zainstalować Sublime 3 na Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd poniżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux