Jak zainstalować Ubuntu 14.04.3 LTS na VirtualBox

  • Noah Scott
  • 0
  • 2782
  • 308

Tytuł mówi wszystko. Dobrze? Dziś dowiemy się, jak zainstalować i skonfigurować VirtualBox, abyśmy mogli zainstalować na nim system operacyjny gościa. Naszym systemem operacyjnym gościa będzie dystrybucja Linux Ubuntu 14.04.3. W przypadku systemu operacyjnego hosta używam komputera Apple MacBook Pro (model z początku 2011 r.) Z systemem Yosemite Mac OS X. Do zainstalowania VirtualBox można użyć dowolnego sprzętu wyposażonego w procesor z możliwością wirtualizacji. Bez tej możliwości nie będziesz w stanie zainstalować VirtualBox, a nawet nie będziesz w stanie wykonać żadnej wirtualizacji .

Dlaczego wybieramy VirtualBox? 

Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób na wirtualizację systemu. Posiada bardzo prosty interfejs użytkownika, dzięki czemu każdy może z łatwością z niego korzystać. Ponadto VirtualBox to pełny wirtualizator ogólnego przeznaczenia dla sprzętu x86, przeznaczony do serwerów, komputerów stacjonarnych i systemów wbudowanych. Podstawowy pakiet jest, od wersji 4 w grudniu 2010, wolnym oprogramowaniem na licencji GNU General Public License w wersji 2 (GPLv2), co oznacza, że ​​można go używać bezpłatnie. W przypadku niektórych systemów operacyjnych gościa dostępny jest pakiet sterowników urządzeń i aplikacji systemowych „Guest Additions”, który zazwyczaj poprawia wydajność, zwłaszcza grafiki. Posiada również pakiet rozszerzeń dla lepszej obsługi urządzeń peryferyjnych.

Dlaczego wybieramy Ubuntu 14.04.3 LTS? 

Zdecydowaliśmy się zainstalować Ubuntu 14.04.3 LTS Linux, ponieważ jest to najnowsza długookresowo obsługiwana dystrybucja Linuksa do sierpnia 2016 r. Ubuntu jest bardzo łatwy w obsłudze i ma całe piękno, które ma każda dystrybucja Linuksa.

# KROK 1

Pobierz wszystkie niezbędne pliki, aby zainstalować VirtualBox i pobierz plik ISO Ubuntu 14.04.3 LTS .

Najpierw pobierz VirtualBox zgodnie z systemem operacyjnym hosta. Używam Yosemite Mac OS X (10.10.5). Więc pobiorę ten plik. Ten link do pobrania może nie być dostępny w przyszłej nowej wersji VirtualBox. Odwiedź ten link, aby uzyskać dostęp do wszystkich plików do pobrania dla różnych systemów operacyjnych.

Następnie pobierz pakiet rozszerzeń VirtualBox 5.0.4 Oracle VM VirtualBox z tego łącza. Zapewnia to obsługę urządzeń USB 2.0, VirtualBox RDP i rozruchu PXE dla kart Intel. Pliki binarne pakietu rozszerzeń są udostępniane na licencji VirtualBox do użytku osobistego i oceny (PUEL).

Na koniec pobierz plik iso Guest Edition. Upewnij się, że pasuje do Twojej wersji Oracle VirtualBox. Pobieram stąd. Kliknij to łącze, aby uzyskać więcej informacji na temat pliku iso wersji Guest Edition.

Aby pobrać plik iso Ubuntu 14.04.3 LTS, odwiedź ten link. Możesz też pobrać bezpośrednio z tego linku.

# KROK 2

Teraz zainstalujmy VirtualBox w systemie operacyjnym hosta. Ponieważ używam Yosemite Mac OS X (10.10.5), dostarczam zrzuty ekranu tego samego. Jest to dość łatwy i prosty proces instalacji Virtualbox. Zaczniemy od dwukrotnego kliknięcia pliku VirtualBox-5.0.4-102546-OSX.dmg, który otworzy okno jak poniżej.

Teraz rozpocznij instalację, klikając dwukrotnie plik VirtualBox.pkg, który pokaże coś takiego jak na poniższym obrazku.

Kliknij Kontynuuj, aby kontynuować, a następnie kliknij Zainstaluj, aby go zainstalować. Poczekaj, aż proces instalacji zostanie zakończony. Pokaże się coś takiego jak poniżej.

Kliknij zamknij, aby zakończyć proces instalacji.

# KROK 3

Zainstalujmy teraz pakiet rozszerzeń Oracle VM VirtualBox. Aby to zrobić, otwórz aplikację VirtualBox, którą właśnie zainstalowałeś w poprzednim kroku.

Z menu przejdź do VirtualBox i kliknij Preferencje. Otworzy się nowe okno, jak poniżej.

Teraz kliknij łącze Rozszerzenia i kliknij strzałkę w prawo w dół, aby przejść do lokalizacji, do której wcześniej pobrałeś pakiet rozszerzeń Oracle VM VirtualBox.

Po wybraniu kliknij zainstaluj, a następnie kliknij Zgadzam się. Następnie zainstaluje pakiet rozszerzeń Oracle VM VirtualBox. Po zainstalowaniu będzie to wyglądało tak, jak po pokazaniu pakietu rozszerzeń zainstalowanego dla twojego VirtualBox.

Uwaga: Jeśli korzystasz z serwera proxy / połączenia, może być konieczne wprowadzenie nazwy hosta / adresu IP serwera proxy i możesz to uzyskać, pytając administratora systemu lub usługodawcę internetowego.

# KROK 4

Utwórzmy instancje maszyn wirtualnych dla dystrybucji Ubuntu 14.04.3 LTS Linux.

Kliknij nowy, aby dodać nowe wystąpienia maszyny wirtualnej jako gościa. Wpisz nazwę wystąpienia maszyny wirtualnej i kliknij Kontynuuj. Wpisałem „Ubuntu 14.04.3 LTS VM” dla instancji maszyny wirtualnej.

Teraz wprowadź rozmiar pamięci (RAM) dla nowej maszyny wirtualnej. Dobrze jest przydzielić odpowiednią ilość dostępnej pamięci fizycznej (RAM). Tutaj umieszczam 4096 lub 4 GB pamięci RAM z moich rzeczywistych 8 GB pamięci (RAM). Tak więc przydzielam 50% mojej faktycznej pamięci. Kliknij Kontynuuj.

Wybierz „Utwórz wirtualny dysk twardy teraz” dla sekcji dysku twardego i kliknij przycisk Utwórz.

Możesz wybrać VDI (obraz dysku VirtualBox) lub VMDK (dysk maszyny wirtualnej). Tutaj wybieram typ VDI dla dysku twardego i klikam przycisk Kontynuuj.

Teraz wybierz „Dynamicznie przydzielane” dla okna Magazyn na fizycznym dysku twardym i kliknij przycisk Kontynuuj.

Teraz ustaw nazwę pliku VDI. Chociaż pojawi się automatycznie i będzie miał taką samą nazwę jak nazwa maszyny wirtualnej. Wybierz żądaną pojemność dysku twardego. Wybieram 40 GB. Możesz wybrać lub ustawić wartość pojemności zgodnie ze swoimi potrzebami.

Kliknij Utwórz.

Skończyliśmy z naszą początkową konfiguracją dla naszej instancji maszyny wirtualnej Ubuntu 14.04.3 LTS.

# KROK 5

Teraz skonfigurujmy to bardziej. Aby to zrobić, kliknij Ustawienia i wybierz Pamięć. Kliknij ikonę CDROM oznaczoną czerwonym prostokątem i wybierz plik ISO Ubuntu 14.04.3 LTS, wybierając opcję „Wybierz plik wirtualnego dysku optycznego z prawej strony”. Ponieważ jest to bootowalny plik obrazu iso, uruchomi on naszą maszynę wirtualną z systemem Ubuntu 14.04.3 LTS Linux.

Teraz wybierz Network i zmień „Attached to” na „Bridge Adapter” z NAT. W ten sposób otrzymasz adres IP z tą samą maską podsieci za pośrednictwem serwera DHCP. Aby zarówno system operacyjny hosta, jak i gościa lub komputer mogły się ze sobą komunikować. Ponieważ łączę się z Internetem za pośrednictwem karty WiFi LAN / NIC, wybrana jest nazwa en1: Wi-Fi (Airport). Zmień to na En0: Ethernet, jeśli jesteś podłączony za pomocą fizycznej przewodowej karty LAN / NIC.

Skończyliśmy z konfiguracją VirtualBox. Uruchommy maszynę wirtualną, klikając Start w głównym oknie VirtualBox.

# KROK 6

Spowoduje to uruchomienie naszego systemu operacyjnego gościa Ubuntu 14.04.3 LTS z naszą nowo utworzoną maszyną wirtualną. Możesz napotkać komunikat o błędzie podczas uruchamiania Ubuntu, ale nie wpadaj w panikę i pozostań przy Ubuntu. Nie spowoduje to żadnego problemu. Zobaczysz coś takiego poniżej i możesz rozpocząć instalację Ubuntu 14.04.3 LTS na maszynie wirtualnej. Pomijam część instalacyjną Ubuntu 14.04.3 LTS, ponieważ już wiesz, jak zainstalować Ubuntu 14.04.3 LTS. Nie jest inaczej, chociaż instalujesz go na maszynie wirtualnej.

# KROK 7

Rozważam, że pomyślnie zainstalowałeś Ubuntu 14.04.3 LTS Linux na swoim wirtualnym pudełku. Teraz zainstalujmy obraz dysku CD z dodatkami dla gości. Aby to zrobić, kliknij Urządzenia i wybierz Wstaw obraz CD GuestAdditions z menu aplikacji VirtualBox. Następnie poprosi o pozwolenie na uruchomienie skryptu. Kliknij Uruchom. Wtedy zobaczysz, że terminal jest automatycznie otwierany i instaluje niektóre komponenty jądra. Po zakończeniu wyświetli komunikat, aby nacisnąć klawisz Return, aby wyjść z instalatora.

Skończyliśmy.

# KROK 8

Udostępnianie plików między dwoma hostami. Przejdź do menu VirtualBox i kliknij opcję Urządzenia, a następnie kliknij opcję Foldery udostępnione. Kliknij znak plusa + po prawej stronie i wybierz żądany folder, aby udostępnić go gościowi. Wybieram folder o nazwie TRYSHARE.

Teraz zamontujmy ten folder współdzielony z Ubuntu. Otwórz terminal i wydaj następujące polecenie.

sudo mount -t vboxsf TRYSHARE / Myshare

Gdzie t oznacza system plików, a TRYSHARE to folder współdzielony z komputera głównego, którym jest Mac OS X, a Myshare to folder na komputerze gościa z systemem Linux, na którym zostanie zamontowany. W ten sposób oba urządzenia mogą udostępniać pliki i foldery.

mam nadzieję, że ci się podobało.

Dzięki.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux