Jak zainstalować Ubuntu 20.04 (Focal Fossa) Desktop

 • George Richardson
 • 0
 • 1920
 • 528

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak pobrać i zainstalować nowe Ubuntu 20.04 na nowy komputer.

Nowa Ubuntu 20.04 ( Focal Fossa ) powinien zostać opublikowany jutro. Kiedy nadejdzie ten dzień i chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować go na swoim laptopie lub komputerze stacjonarnym, poniższe kroki powinny być doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem, przekonasz się, że najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia nauki Linuksa jest system operacyjny Ubuntu Linux.

To świetny system operacyjny Linux dla początkujących.

Ubuntu to system operacyjny Linux typu open source, który działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, serwerach i innych urządzeniach.

Podczas nauki Ubuntu przekonasz się, że Linux nie różni się tak bardzo od Windowsa i innych systemów operacyjnych na tak wiele sposobów, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie systemu do wykonania pracy.

Ubuntu 20.04 powinien być kolejnym dużym krokiem naprzód i prawdopodobnie będziesz chciał go zaktualizować lub zainstalować, gdy tylko będzie dostępny.

Oto lista kluczowych programów i wersji wydanych wraz z 20.04:

 • Jądro Linux 5.4
 • GNOME 3.36
 • Firefox 75.0
 • Thunderbird 68.7.0
 • LibreOffice 6.4.1
 • Snap - zastępuje oprogramowanie Ubuntu jako domyślne zarządzanie pakietami
 • Łańcuch narzędzi: glibc 2.31, rustc 1.41, GCC 9.3, Python 3.8.2, ruby ​​2.7.0, php 7.4, perl 5.30, golang 1.13, OpenJDK 11
 • Nowy graficzny powitalny start (integruje się z logo systemu BIOS).

Kiedy będziesz gotowy do instalacji Ubuntu, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Pobierz obraz ISO Ubuntu 20.04

Ubuntu 20.04 może być dostępny tylko w wersji 64-bitowej, więc będziesz potrzebować komputera obsługującego ten łuk. Będziesz także potrzebował komputera lub laptopa, który można uruchomić z dysku CD / DVD lub dysku flash, ponieważ będziesz pobierać tylko obraz ISO.

Mogą istnieć inne sposoby uzyskania fizycznego dysku lub dysku flash, ale być może będziesz musiał go kupić.

Mając komputer gotowy, idź i pobierz Ubuntu 20.04 Obraz ISO z linku poniżej, jeśli nie masz fizycznego źródła, wypal obraz na dysku DVD lub pendrive.

https://releases.ubuntu.com/20.04/

Korzystając z komputera z systemem Windows, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy obraz ISO i wybrać Nagraj obraz płyty jak pokazano na poniższym obrazku.

Następnie wybierz napęd DVD z czystą płytą DVD do nagrania.

Aby nagrać na dysk flash, może być konieczne wybranie innej trasy. Są programy, które powinny Ci w tym pomóc.

Po wypaleniu obrazu przenieś dysk DVD lub Flash na komputer, na którym chcesz zainstalować Ubuntu.

Krok 2: Uruchom komputer z DVD | Pamiec przenosna

Teraz, gdy obraz jest na dysku DVD / Flash, włóż do nowego komputera i uruchom z niego. Różne komputery mają różne sposoby określania, skąd uruchomić komputer… znaleźć swój… najprawdopodobniej naciskając klawisz podczas włączania komputera… wyjście, F2, F9, F12 , itp.

Gdy komputer jest uruchamiany z dysku DVD lub pendrive'a, powinieneś zobaczyć poniższy ekran.

Kliknij Zainstaluj Ubuntu przycisk, aby rozpocząć instalację… Możesz wypróbować Ubuntu bez wprowadzania zmian w komputerze… ale Twoim celem jest zainstalowanie Ubuntu… więc kliknij Zainstaluj Ubuntu, aby kontynuować.

Następnie wybierz swój Układ klawiatury… Wybór instalacji Ubuntu Angielski (USA) Domyślny układ klawiatury… to dobre miejsce na zmianę, jeśli nie jest to Twój domyślny układ. Kliknij Kontynuuj, aby przejść dalej…

Instalacja powinna być przygotowana do zainstalowania pakietów Ubuntu… na tym ekranie masz opcję Pobierz aktualizacje podczas instalacji Ubuntu co oszczędza czas po instalacji… i instaluje oprogramowanie innych firm do urządzeń graficznych WiFi i kodów multimedialnych.

Nie musisz zaznaczać tych pól… Jeśli jednak masz stabilne i niezawodne połączenie internetowe, możesz wybrać te opcje, aby pobrać ważne pakiety podczas instalacji Ubuntu.

Na tym ekranie można wybrać typ instalacji… pierwszą opcję Wymaż dysk i zainstaluj Ubuntu jest najłatwiejszym z nich… Ta opcja usuwa wszystko z dysku twardego i instaluje na nim Ubuntu…

Opcja 2 Coś innego - polega na wykonaniu niestandardowej instalacji… dla zaawansowanych użytkowników…

Możesz zaszyfrować system Ubuntu i użyć innych zaawansowanych ustawień… ale dla nowych użytkowników i studentów wybierz pierwszą opcję, aby [ Wymaż dysk i zainstaluj Ubuntu ] i kontynuuj…

Zaakceptuj, że instalacja usunie dysk twardy i zainstaluje na nim Ubuntu… kliknij Kontynuuj, aby przejść dalej.

Na tym ekranie możesz wybrać strefę czasową… wpisz nazwę miasta, w którym mieszkasz i kliknij Kontynuuj…

Na następnym ekranie wpisujesz pierwsze konto użytkownika… Wpisz swoje imię i nazwisko, nazwę użytkownika i hasło oraz wybierz, czy chcesz wpisywać hasło, aby zawsze się logować… po zakończeniu kliknij przycisk Kontynuuj.

Poczekaj na zakończenie instalacji… powinno to zająć około 7 minut w zależności od szybkości komputera… po zakończeniu instalacji pojawi się monit o ponowne uruchomienie.

To jest ostatni ekran i instalacja jest zakończona… wszystko, co musisz zrobić, to ponownie uruchomić komputer, wyjąć dysk z napędu i zalogować się ponownie…

Po ponownym uruchomieniu zostanie wyświetlony monit z ekranem logowania. Zaloguj się przy użyciu danych uwierzytelniających utworzonych powyżej.

Będziesz mieć możliwość skonfigurowania kont online, jeśli takie posiadasz.

Po ponownym zalogowaniu się do Ubuntu, pierwszym zadaniem powinna być aktualizacja Ubuntu… naciśnij Ctrl - Alt - T na klawiaturze otwórz terminal… a następnie uruchom poniższe polecenia, aby zaktualizować Ubuntu.

sudo apt update && sudo apt dist-upgrade && sudo apt autoremove

Uruchom ponownie i powinieneś być ustawiony.

Zaloguj się i zacznij konfigurować swój pulpit i zapoznawać się z nim.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux