Jak zainstalować Visual Studio Code na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Andrew Politic
  • 0
  • 1911
  • 171

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować program Microsoft Visual Studio Code w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04.

Visual Studio Code to wieloplatformowy edytor kodu typu open source opracowany i zbudowany przez firmę Microsoft. Jest dostępny na platformy Windows, Mac OS i Linux.

Zawiera wbudowaną obsługę kontroli Git, podświetlania składni, uzupełniania kodu, a także łączy w sobie prostotę i szybkość dla każdego programisty, który chce tworzyć świetne aplikacje na różnych platformach.

Wyjdź poza podświetlanie składni i autouzupełnianie dzięki technologii IntelliSense, która zapewnia inteligentne uzupełnianie na podstawie typów zmiennych, definicji funkcji i zaimportowanych modułów.

Możesz przeglądać różnice, pliki etapów i wprowadzać zmiany bezpośrednio z edytora.

Ten prosty edytor jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS i Linux… a ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować go na komputerach stacjonarnych Ubuntu 16.04 / 18.10 / 18.04.

Gdy będziesz gotowy do zainstalowania programu Visual Studio Code w systemie Ubuntu, wykonaj poniższe kroki: Istnieje wiele sposobów instalacji programu Visual Studio Code.

Poniższe kroki opisują trzy metody instalacji programu Visual Studio Code na pulpicie Ubuntu.

Zainstaluj przez repozytorium

Aby zainstalować Visual Studio Code za pośrednictwem jego repozytorium, wykonaj poniższe czynności… Jeśli dodasz repozytorium pakietów do Ubuntu i zainstalujesz stamtąd, za każdym razem, gdy pojawi się nowa aktualizacja, Ubuntu automatycznie ją pobierze i zainstaluje.

W większości przypadków będziesz chciał zainstalować pakiety Ubuntu z ich repozytoriów… W ten sposób można nimi łatwo zarządzać…

Najpierw zainstaluj te wymagania:

sudo apt update sudo apt install software-properties-common apt-transport-https wget

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby dodać repozytorium Visual Studio Code do Ubuntu…

wget -q https://packages.microsoft.com/keys/microsoft.asc -O- | sudo apt-key add - sudo add-apt-repository "deb [arch = amd64] https://packages.microsoft.com/repos/vscode stabilny główny"

Na koniec uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować pakiet…

kod instalacji sudo apt

Otóż ​​to!

Zainstaluj za pośrednictwem pakietu DEB

Aby zainstalować program Visual Studio Code przy użyciu pakietu DEB, po prostu przejdź do tego linku poniżej i wybierz plik .DEB wersja… 64-bitowy powinno być dobre, jeśli Twój system go obsługuje… Następnie pobierz go na pulpit (zwykle do folderu Downlaods w Twoim katalogu domowym).

https://code.visualstudio.com/download

Pobierz i zapisz plik na pulpicie… zwykle w formacie ~ / Downloads folder Twojego katalogu domowego.

Po pobraniu przejdź do pliku Folder pobierania, następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pobrany plik i wybierz Otwórz za pomocą instalacji oprogramowania.

Po otwarciu oprogramowania Ubuntu kliknij zainstalować aby rozpocząć instalację.

Powinien pojawić się monit o wpisanie i potwierdzenie hasła przed kontynuacją instalacji… Po zakończeniu program Visual Studio Code powinien być zainstalowany i gotowy do użycia… Aby go uruchomić, przejdź do Przegląd działań i przeszukaj Visual Studio Code i uruchom go.

Zainstaluj przez Snap

Jeśli powyższe opcje nie zadziałały… możesz również zainstalować Visual Studio Code za pomocą zarządzania pakietami Snap. To może być najszybszy sposób na zainstalowanie programu Visual Studio Code. 

Przyciąganie to aplikacje spakowane ze wszystkimi ich zależnościami do uruchamiania we wszystkich popularnych dystrybucjach Linuksa z jednej kompilacji. Aktualizują się automatycznie i wycofują się z wdziękiem.

sudo apt install snapd sudo snap install vscode --classic

Otóż ​​to!

Wniosek:

W tym poście pokazano, jak zainstalować program Microsoft Visual Studio Code na Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby go zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux