Jak zablokować komputer z systemem Windows 10

  • Noah Scott
  • 0
  • 3962
  • 1146

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak szybko i łatwo zablokować komputer w systemie Windows 10.

Nowy system Windows 10 jest wyposażony w funkcję blokady, która umożliwia zablokowanie komputera bez wylogowywania się z konta i kończenia sesji.

Po powrocie możesz wznowić od miejsca, w którym skończyłeś, i zabezpieczyć komputer, gdy nie było Cię bez dostępu do treści i danych.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem i szukasz komputera do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest Windows 10. Windows 10 to najnowsza wersja systemów operacyjnych dla komputerów osobistych opracowana i wydana przez firmę Microsoft jako część systemu Windows Rodzina NT.

Windows 10 stał się jednym z najlepszych systemów operacyjnych wiele lat po premierze i jest używany przez miliony użytkowników na całym świecie.

Kiedy będziesz gotowy, aby dowiedzieć się, jak szybko i łatwo zablokować komputer, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Skróty klawiaturowe

Najszybszym sposobem zablokowania komputera z systemem Windows jest użycie rozszerzenia Windows + L. kombinacja klawiszy.

Klawisz Windows na klawiaturze to ten z logo Microsoft po lewej stronie spacji. Po prostu naciśnij ten klawisz i L i zablokuj komputer, gdy jesteś zalogowany.

Krok 2: Zablokuj z menu

Innym sposobem na zablokowanie komputera z systemem Windows 10 jest jego menu Start. Kliknij Początek, następnie kliknij swoje konto i wybierz Zamek jak pokazano na poniższym obrazku:

Krok 3: Zablokuj w Menedżerze zadań

Jeśli chcesz uzyskać trochę fantazji, możesz zablokować komputer w systemie Windows Menadżer zadań. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

  • otwarty Menadżer zadań. Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy pasek zadań u dołu ekranu, aby przejść do Menedżera zadań.
  • Kliknij na Użytkownik i wybierz swoje konto.
  • Kliknij na Rozłączyć się przycisk.
  • Kliknij Odłącz użytkownika potwierdzać.

Krok 4: Zablokuj za pomocą Ctrl + Alt + Delete

Wreszcie możesz zablokować ekran po prostu naciskając Ctrl + Alt + Delete klawisze, aby wyświetlić te okna, a następnie wybierz Zamek jak pokazano na poniższym obrazku:

Że należy to zrobić!

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak szybko i łatwo zablokować komputer z systemem Windows, gdy pozostawiasz komputer bez nadzoru. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza, aby zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux