Jak zresetować hasła użytkowników WordPress

  • Michael Arnold
  • 0
  • 4511
  • 492

WordPress jest prawdopodobnie najpopularniejszym obecnie używanym systemem zarządzania treścią. Ponieważ nowi użytkownicy i uczniowie używają go do blogowania i zarządzania witrynami internetowymi, istnieje kilka wskazówek i wskazówek, które mogą być dla nich przydatne, na przykład resetowanie zapomnianych haseł.

Ten krótki post pokazuje użytkownikom, jak zmienić zapomniane hasła w WordPress. Jeśli ktoś zapomni swoje hasło, istnieje wiele sposobów, aby je odzyskać lub zresetować. Jednak niektóre hosty uniemożliwiają korzystanie z funkcji mail () lub użytkownicy o zapomnianym haśle mogą nie mieć dostępu do adresu e-mail powiązanego z ich kontem.

Jeśli znajdziesz się w podobnych sytuacjach, wykonaj poniższe czynności, aby dowiedzieć się, jak łatwo zresetować zapomniane hasła WordPress.

Krok 1: Zresetuj hasło z pulpitu administratora WordPress

Jednym ze sposobów, w jaki użytkownicy mogą zresetować swoje hasło w WordPress, jest panel administracyjny. Działa to tylko wtedy, gdy użytkownicy mają dostęp do obszaru administracyjnego WordPress. Użytkownik może zresetować swoje hasło, logując się do swojego konta i przechodząc do Pulpit nawigacyjny -> Profil -> i wybierając jego konto i generując nowe hasło pod Zarządzanie kontem.

Krok 2: Resetowanie zapomnianego hasła

Użytkownik może zresetować zapomniane hasła ze strony logowania. Po prostu kliknij Zaloguj swoje hasło? link do resetowania. Aby to działało, Twój host musi włączyć funkcję mail (), a adres e-mail użytkownika musi być ważny i dostępny. Bez tych dwóch rzeczy metoda nie zadziała.

Krok 3: Zresetuj hasło za pomocą phpMyAdmin (cPanel)

Innym sposobem na zresetowanie hasła jest użycie phpMyAdmina przez cPanel. Większość hostów zapewnia użytkownikom dostęp do cPanel w celu zarządzania ich domeną i zawartością. Aby zresetować hasło WordPress przez phpMyAdmin, zaloguj się do cPanel lub bezpośrednio do phpMyAdmin.

Następnie przejdź do sekcji Baza danych i wybierz phpMyAdmin

Kiedy się otworzy, wybierz i rozwiń bazę danych WordPress i kliknij wp_users stół. Powinno to zawierać listę użytkowników. Obok użytkownika, który utracił hasło, wybierz plik Edytować połączyć.

Na następnej stronie znajdź plik user_pass kolumnę, zmień funkcję na MD5 i wpisz nowe hasło w polu wartości i kliknij Udać się.

Po kliknięciu przycisku Go… tabela haseł powinna zostać zaktualizowana o nową.

Krok 4: Resetowanie hasła WordPress z MySQL

Innym sposobem na zresetowanie hasła WordPress jest użycie polecenia MySQL lub MariaDB SQL. Uruchom poniższe polecenia, aby zalogować się do bazy danych.

sudo mysql -u root -p

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby wybrać bazę danych WordPress o nazwie wpdb… Zmień go na to, co nazwałeś swoim WordPress.

użyj wpdb;

Uruchom poniższe polecenia, aby zmienić hasło dla użytkownika o nazwie próbny… Zmień nazwę na taką, jak ją nazwałeś.

UPDATE wp_users SET user_pass = MD5 ('nowe_hasło_tutaj') WHERE user_login = demo;

Powinno to zmienić hasło do demonstracji nazwy użytkownika.

Otóż ​​to!

Cieszyć się!

Możesz również polubić ten post:

Samouczek dla uczniów - wyświetlaj nowsze komentarze na górze dzięki WordPress 4.7
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux