Jak skonfigurować | Dostosuj powiadomienia systemu Windows 10 i Centrum szybkiej akcji

  • Eustace Evans
  • 0
  • 4861
  • 1494

Ten krótki samouczek pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak skonfigurować lub dostosować powiadomienia i centrum szybkiej akcji w systemie Windows 10.

Windows 10 oferuje nowy sposób prezentowania powiadomień na pulpicie, które można znaleźć w prawym dolnym rogu paska zadań systemu Windows. W górnej części okienka powiadomień pojawi się Porady i Aplikacja powiadomienia, a dolna część pokazuje serię Szybka akcja guziki.

System Windows 10 ulepsza obszar powiadomień, aby zawierał więcej programów i aplikacji, które mogą powiadamiać i ostrzegać o potencjalnych problemach lub ostrzeżeniach, a także podstawowe informacje, takie jak przypomnienia o wydarzeniach.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem i szukasz komputera do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest Windows 10. Windows 10 to najnowsza wersja systemów operacyjnych dla komputerów osobistych opracowana i wydana przez firmę Microsoft jako część systemu Windows Rodzina NT.

Windows 10 stał się jednym z najlepszych systemów operacyjnych wiele lat po premierze i jest używany przez miliony użytkowników na całym świecie.

W przypadku powiadomień systemu Windows 10 możesz:

  • Pokaż powiadomienia na ekranie blokady.
  • Pokaż przypomnienia i połączenia przychodzące na ekranie blokady.
  • Pokaż powitanie systemu Windows po aktualizacji.
  • Uzyskaj wskazówki, wskazówki i sugestie podczas korzystania z systemu Windows
  • Otrzymuj powiadomienia z aplikacji i funkcji

i więcej

Kiedy będziesz gotowy, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować powiadomienia systemu Windows i Centrum szybkich akcji, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Ustawienia systemu

Windows 10 ma scentralizowaną lokalizację dla większości swoich ustawień. Od konfiguracji systemu po tworzenie nowych użytkowników i aktualizację systemu Windows, wszystko można zrobić z poziomu jego Ustawienia systemowe szkło.

Aby przejść do Ustawień systemu, kliknij Początek ==> Ustawienia jak pokazano w lewym dolnym rogu poniższego obrazu:

Alternatywnie możesz użyć pole wyszukiwania na pasku zadań i wyszukaj Ustawienia. Następnie wybierz, aby go otworzyć.

Panel ustawień systemu Windows powinien wyglądać podobnie do poniższego obrazu. W ustawieniach systemu Windows kliknij System

Krok 2: Powiadomienia i działania

Po wybraniu System, powinien otworzyć Okienko systemowe.

Następnie wybierz Powiadomienia i działania z lewego rogu ekranu, jak pokazano na poniższym obrazku.

Możesz dostosować powiadomienia, które system Windows 10 prezentuje na pasku bocznym, wybierając aplikacje i funkcje, które mogą wyświetlać powiadomienia i alerty.

Możesz także kontrolować sposób dostarczania tych powiadomień oraz o której porze dnia.

Krok 3: Konfiguracja powiadomień i szybkich działań

W tym miejscu możesz skonfigurować różne ustawienia i dostosować powiadomienia, które będzie wyświetlać system Windows 10.

Możesz dodawać, usuwać i zmieniać kolejność szybkich akcji systemu Windows bezpośrednio z centrum szybkich akcji. Kliknij Edytuj swoją szybką akcję link, aby rozpocząć.

Domyślnie powiadomienia z aplikacji i innych nadawców są włączone. Możesz wyłączyć, aby wyłączyć.

Możesz także ustawić czas, w którym robisz i nie chcesz otrzymywać powiadomień, klikając ikonę Ustawienia wspomagania ostrości połączyć.

Możesz także wyłączyć powiadomienia z poszczególnych aplikacji, przełączając ich przyciski na poza.

Że należy to zrobić!

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak skonfigurować i dostosować powiadomienia systemu Windows 10 i centrum szybkich akcji. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza, aby zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux