Jak zmienić konta użytkowników bez wylogowywania się w systemie Windows 10

  • Cornelius Paul
  • 0
  • 735
  • 202

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak szybko i łatwo przełączać konta użytkowników podczas korzystania z systemu Windows 10.

Jeśli masz wiele kont na swoich komputerach, możesz użyć funkcji przełączania konta systemu Windows, aby przełączać się między kontami bez wylogowywania się z bieżącej sesji.

Po przełączeniu się z powrotem na swoje konto możesz wznowić od miejsca, w którym skończyłeś, i zabezpieczyć komputer, gdy Cię nie ma, bez dostępu do treści i danych.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem i szukasz komputera do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest Windows 10. Windows 10 to najnowsza wersja systemów operacyjnych dla komputerów osobistych opracowana i wydana przez firmę Microsoft jako część systemu Windows Rodzina NT.

Windows 10 stał się jednym z najlepszych systemów operacyjnych wiele lat po premierze i jest używany przez miliony użytkowników na całym świecie.

Kiedy będziesz gotowy, aby dowiedzieć się, jak szybko i łatwo zablokować komputer, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Skróty klawiaturowe

Jednym ze sposobów przełączania się między kontami podczas korzystania z systemu Windows 10 jest użycie Alt + F4 kombinacja klawiszy.

Naciśnięcie powyższej kombinacji klawiszy spowoduje wyświetlenie okna dialogowego zamykania systemu Windows. Stamtąd wybierz Przełącz użytkowników, jak pokazano na poniższym obrazku:

Krok 2: Przełącz konto z menu

Innym sposobem na zablokowanie komputera z systemem Windows 10 jest jego menu Start. Kliknij Początek, następnie kliknij swoje konto i wybierz Konto użytkownika jak pokazano na obrazku, na który chcesz się przełączyć.

Krok 3: Zablokuj za pomocą Ctrl + Alt + Delete

Wreszcie możesz zablokować ekran po prostu naciskając Ctrl + Alt + Delete klawisze, aby wyświetlić te okna, a następnie wybierz Zmień użytkownika jak pokazano na poniższym obrazku:

Że należy to zrobić!

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak szybko i łatwo przełączać się między kontami użytkowników podczas korzystania z komputera z systemem Windows bez utraty sesji. Jest to dostępne tylko wtedy, gdy w systemie jest wiele kont.

Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza, aby zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux