Jak włączyć funkcję Bitlocker w systemie Windows 10

  • Andrew Politic
  • 0
  • 3481
  • 877

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak szybko i łatwo włączyć funkcję BitLocker w systemie Windows 10.

Bitlocker pomaga chronić dane na komputerze, dzięki czemu tylko autoryzowani użytkownicy mają do niego dostęp. Jeśli ktoś spróbuje uzyskać dostęp do komputera z włączoną funkcją BitLocker, będzie musiał dokonać uwierzytelnienia.

Bez prawidłowego uwierzytelnienia dostęp zostanie zablokowany.

Pamiętaj, że funkcja BitLocker nie jest dostępna w wersji Windows 10 Home.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem i szukasz komputera do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest Windows 10. Windows 10 to najnowsza wersja systemów operacyjnych dla komputerów osobistych opracowana i wydana przez firmę Microsoft jako część systemu Windows Rodzina NT.

Windows 10 stał się jednym z najlepszych systemów operacyjnych wiele lat po premierze i jest używany przez miliony użytkowników na całym świecie.

Gdy będziesz gotowy, aby dowiedzieć się, jak szybko i łatwo włączyć funkcję BitLocker, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Zaloguj się jako administrator

Zaloguj się do systemu Windows za pomocą konta administratora (może być konieczne wylogowanie się i ponowne zalogowanie, aby przełączyć konto), jeśli nie jesteś obecnie zalogowany jako administrator.

Krok 2: Włącz szyfrowanie urządzeń

Po zalogowaniu się jako administrator wybierz plik Początek , a następnie wybierz Ustawienia  > Aktualizacja i bezpieczeństwo  > Szyfrowanie urządzeń.

Jeśli Szyfrowanie urządzeń nie pojawia się, nie jest dostępne.

Zamiast tego możesz użyć standardowego szyfrowania BitLocker

Jeśli szyfrowanie urządzenia jest wyłączone, wybierz Włączyć.

Krok 3: Użyj standardowego szyfrowania

Jeśli Twój komputer nie jest zgodny z szyfrowaniem urządzeń Windows, możesz użyć standardowego szyfrowania BitLocker.

Będąc nadal zalogowanym jako administrator, w polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz Zarządzaj funkcją BitLocker a następnie wybierz go z listy wyników.

Lub możesz wybrać Początek  przycisk, a następnie pod System Windows, Wybierz Panel sterowania. W Panel sterowania, Wybierz System i bezpieczeństwo, a potem pod Szyfrowanie dysków bitlocker, Wybierz Zarządzaj funkcją BitLocker

Wybierz Włącz funkcję BitLocker a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Uwaga: nie jest dostępna w wersji Windows 10 Home.

Wniosek:

W tym poście pokazano, jak włączyć funkcję Bitlocker na komputerach z systemem Windows 10. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza, aby zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux