Jak uaktualnić do Ubuntu 15.10 z Ubuntu 15.04

  • Michael Arnold
  • 0
  • 2890
  • 19

Jak być może wiesz, Ubuntu 15.10 beta 2, kod o nazwie Przebiegły wilkołak, wyszedł już tydzień temu. To wydanie zawiera obrazy nie tylko produktów Ubuntu Desktop, Server, Cloud i Core, ale także Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu GNOME, Ubuntu Kylin, Ubuntu Studio i Xubuntu. Ostateczna stabilna wersja zostanie oficjalnie wydana w czwartek 22 października 2015. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź poniższe łącze.

  • Ubuntu 15.10 Final Beta i jego oficjalne smaki są dostępne do pobrania

Zobaczmy dzisiaj, jak przeprowadzić uaktualnienie do Ubuntu 15.10 od Ubuntu 15.04. Jak być może wiesz, nie możesz bezpośrednio zaktualizować Ubuntu 14.10 do 15.10. Możemy to zrobić tylko krok po kroku. To znaczy najpierw powinniśmy zaktualizować Ubuntu 14.10 do 15.04, a następnie 15.04 do Ubuntu 15.10 Wily Werewolf. Jasny? Dobry. Teraz zacznijmy proces aktualizacji.

Ta metoda jest taka sama dla pochodnych Ubuntu, takich jak Lubuntu / Kubuntu / Xubuntu 15.10.

Słowo ostrzeżenia: Przed aktualizacją wykonaj kopię zapasową wszystkich ważnych danych na dowolnym urządzeniu zewnętrznym, takim jak dysk USB lub CD / DVD.

Aktualizacja pulpitu

Przed przystąpieniem do aktualizacji musimy zaktualizować system. Otwórz terminal i wprowadź następujące polecenia.

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade

Powyższe polecenie pobierze i zainstaluje dostępne najnowsze pakiety.

Uruchom ponownie system, aby zakończyć instalowanie aktualizacji.

Teraz wprowadź następujące polecenie, aby zaktualizować do nowej dostępnej wersji.

sudo update-manager -d

Pojawi się okno Software Updater, które wyszuka dostępne nowe wydanie.

Po kilku sekundach zobaczysz ekran podobny do tego, który mówi: „Jednak Ubuntu 15.04 jest już dostępny (masz 14.10)”. Kliknij przycisk Aktualizacja aby rozpocząć aktualizację do Ubuntu 14.10.

Aktualizator oprogramowania poprosi Cię o potwierdzenie, że nadal chcesz zaktualizować. Kliknij Rozpocznij aktualizację aby rozpocząć proces aktualizacji Ubuntu 15.04.

Proszę zanotować: Ubuntu 15.10 jest nadal w wersji beta. Nie jest zalecany do systemów produkcyjnych. Ostateczna stabilna wersja zostanie wydana dnia czwartek, 22 października 2015.

Teraz Software Updater przygotuje się do rozpoczęcia konfiguracji nowych kanałów oprogramowania.

Po kilku minutach aktualizator oprogramowania poinformuje Cię o liczbie pakietów do usunięcia i liczbie pakietów do zainstalowania. Kliknij Rozpocznij aktualizację kontynuować. Upewnij się, że masz dobre i stabilne połączenie internetowe.

Teraz aktualizator zacznie pobierać nowe pakiety. Może to chwilę potrwać w zależności od szybkości połączenia internetowego.

Po chwili zostaniesz poproszony o usunięcie niepotrzebnych aplikacji. Kliknij Usunąć kontynuować.

Na koniec kliknij Uruchom ponownie aby zakończyć aktualizację.

Gratulacje! Teraz pomyślnie przeszedłeś na Ubuntu 15.10.

Oto jak wygląda zaktualizowany pulpit Ubuntu 15.10.

Aby wyświetlić szczegółowe informacje na temat pulpitu Ubuntu, przejdź do Ustawienia systemowe> Szczegóły.

Otóż ​​to. Zacznij korzystać z nowej wersji Ubuntu.

Aktualizacja serwera

Aby zaktualizować serwer Ubuntu 15.04 do serwera Ubuntu 15.10, wykonaj następujące czynności.

Zainstaluj update-manager-core pakiet, jeśli nie jest jeszcze zainstalowany:

sudo apt-get install update-manager-core

Edytuj plik / etc / update-manager / release-upgrades,

sudo nano / etc / update-manager / release-upgrades

i nastaw Prompt = normalny lub Prompt = lts jak pokazano niżej.

# Domyślne zachowanie dla aktualizatora wydania. [DOMYŚLNE] # Domyślne zachowanie podpowiedzi, prawidłowe opcje: # # nigdy - Nigdy nie sprawdzaj, czy jest nowe wydanie. # Normal - sprawdź, czy jest dostępna nowa wersja. Jeśli zostanie znalezionych więcej niż jedno nowe wydanie, program uaktualniający wydanie podejmie próbę uaktualnienia do wersji, która natychmiast zastępuje aktualnie działające wydanie. # Lts - sprawdź, czy jest dostępna nowa wersja LTS. Moderator # podejmie próbę aktualizacji do pierwszego wydania LTS dostępnego po # aktualnie działającym. Zauważ, że ta opcja nie powinna być używana, jeśli aktualnie uruchomiona wersja nie jest sama w sobie wydaniem LTS #, ponieważ w takim przypadku aktualizator nie będzie w stanie # określić, czy nowsza wersja jest dostępna. Prompt =normalna

Normalna - Sprawdź, czy jest dostępna nowa wersja. Jeśli zostanie znalezionych więcej niż jedno nowe wydanie, osoba uaktualniająca wydanie podejmie próbę uaktualnienia do wydania, które natychmiast zastępuje aktualnie działające wydanie.

LTS - Sprawdź, czy jest dostępna nowa wersja LTS. Aktualizator podejmie próbę aktualizacji do pierwszej wersji LTS dostępnej po aktualnie działającej. Zwróć uwagę, że ta opcja nie powinna być używana, jeśli aktualnie uruchomiona wersja nie jest sama w sobie wersją LTS, ponieważ w takim przypadku aktualizator nie będzie w stanie określić, czy jest dostępna nowsza wersja.

Jak być może wiesz, Ubuntu 15.10 nie jest wersją LTS. Więc wszedłem normalna.

Teraz nadszedł czas, aby zaktualizować system serwera do najnowszej wersji za pomocą następującego polecenia:

sudo do-release-upgrade -d

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Zrestartuj serwer. Otóż ​​to.

Twoje zdrowie!!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux