Jak korzystać z obszarów roboczych w systemie Ubuntu 17.10

  • Yurii Anneticus
  • 0
  • 2939
  • 577

Podobnie jak funkcja wirtualnych pulpitów systemu Windows 10, Ubuntu jest również wyposażony w własne wirtualne pulpity o nazwie Obszary robocze. Ta funkcja umożliwia wygodne grupowanie aplikacji w celu utrzymania porządku. Możesz tworzyć wiele obszarów roboczych, które działają jak wirtualne pulpity.

Obszary robocze mogą służyć do organizowania pracy, co zmniejsza bałagan i ułatwia nawigację po pulpicie. Jeśli masz otwartych wiele aplikacji jednocześnie i chcesz oddzielić je według zadań, użycie wirtualnego pulpitu lub obszarów roboczych może być przydatne.

Na przykład możesz mieć wszystkie okna komunikacyjne, takie jak poczta e-mail i program do czatu, w jednym obszarze roboczym, a pracę, którą wykonujesz w innym obszarze roboczym

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak korzystać z obszarów roboczych na pulpicie Ubuntu 17.10 i organizować aplikacje.

Aby użyć obszarów roboczych, kliknij Zajęcia powyżej pionowego paska (dok), a następnie przesuń swój ruch na prawo od ekranu, aby wyświetlić używane obszary robocze oraz jeden pusty.

Aby dodać obszar roboczy, przeciągnij i upuść okno z istniejącego obszaru roboczego do pustego obszaru roboczego w selektorze obszaru roboczego. Ten obszar roboczy zawiera teraz upuszczoną aplikację, a pod nim pojawi się nowy pusty obszar roboczy.

Aby usunąć obszar roboczy, po prostu zamknij wszystkie jego okna lub przenieś je do innych obszarów roboczych… zawsze jest co najmniej jeden obszar roboczy. To jest selektor obszaru roboczego.

Możesz także przenosić aplikacje z jednego obszaru roboczego do drugiego, po prostu przeciągając je i upuszczając na inny obszar roboczy. Ten obszar roboczy zawiera teraz upuszczone aplikacje, a u dołu selektora obszaru roboczego pojawia się nowy pusty obszar roboczy.

W ten sposób używa się obszarów roboczych do organizowania aplikacji i plików na pulpicie Ubuntu 17.10. Mam nadzieję, że pomoże Ci to uporządkować pulpit.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux