Zainstaluj Adobe Flash Player na Ubuntu 18.04 LTS Desktop

  • Michael Arnold
  • 0
  • 2992
  • 441

Kiedy ukazał się Ubuntu 18.04 LTS, zacząłem testować różne ustawienia aplikacji… poniższe kroki pokazują, jak zainstalowałem Adobe Flash Player…

Flash to wtyczka do przeglądarki internetowej, która umożliwia oglądanie filmów i korzystanie z interaktywnych stron internetowych w niektórych witrynach. Chociaż HTML5, który jest nowocześniejszym rozwiązaniem, jest coraz częściej oferowany, wciąż istnieją strony internetowe, które nie będą działać bez Flasha.

Jeśli nie masz zainstalowanego Flasha, prawdopodobnie zobaczysz komunikat informujący o tym, kiedy odwiedzasz witrynę, która tego potrzebuje. Flash jest dostępny do pobrania bezpłatnie (ale nie na licencji open source) dla większości przeglądarek internetowych.

Jeśli zamierzasz używać przeglądarki Google Chrome na komputerze z systemem Ubuntu, nie ma potrzeby instalowania wtyczki Adobe Flash. Chrome ma zainstalowaną własną, dołączoną wersję NPAPI wtyczki Flash. Filmy i filmy Flash powinny po prostu działać z przeglądarką internetową Chrome.

Chociaż wersja Flash NPAPI jest dostarczana z Chrome, wersja PPAPI nie jest zainstalowana. Aby zainstalować wersję PPAPI obsługiwaną przez inne przeglądarki, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Włącz repozytorium partnerów kanonicznych

Najnowsza wtyczka flash znajduje się w repozytorium Canonical Partners i jest domyślnie wyłączona. Musisz włączyć to repozytorium przed próbą zainstalowania wtyczki flash.

Aby to zrobić, otwórz terminal wiersza poleceń i uruchom poniższe polecenia.

sudo add-apt-repository "deb http://archive.canonical.com/ $ (lsb_release -sc) partner"

Krok 2: Instalacja wtyczki Adobe Flash

Po włączeniu repozytorium partnera uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować wtyczkę Adobe Flash

sudo apt update sudo apt install adobe-flashplugin browser-plugin-freshplayer-pepperflash 

Po zainstalowaniu uruchom ponownie przeglądarkę Firefox lub Chromium lub inną przeglądarkę internetową, zanim użyjesz wtyczki flash. Aby wprowadzić zmiany we wtyczce, kliknij Działania w lewym górnym rogu, a następnie w Przeglądzie działań wyszukaj Flash Plugin

Wybierz i otwórz. Stamtąd możesz skonfigurować lokalne ustawienia przechowywania, kontrolować swoją prywatność i usuwać tymczasowe pliki i dane.

Gratulacje! Pomyślnie zainstalowałeś wtyczkę Adobe Flash na Ubuntu 18.04 LTS
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux