Zainstaluj przeglądarki internetowe Google Chrome, Opera, Chromium, Vivaldi na Ubuntu 17.04 | 17.10

  • Yurii Anneticus
  • 0
  • 2544
  • 786

Studenci i nowi użytkownicy, którzy chcą przetestować różne przeglądarki i funkcje, mogą uznać za przydatne zainstalowanie dodatkowych przeglądarek internetowych w systemie Ubuntu. Ten krótki samouczek pokazuje, jak zainstalować przeglądarki internetowe Google Chrome, Opera, Chromium i Vivaldi w systemie Ubuntu 17.04 | 17.10 łatwo z ich oficjalnych repozytoriów.

Gdy zainstalujesz pakiet z jego oficjalnego repozytorium w systemie Ubuntu, otrzymasz nowsze wersje pakietu wraz z regularnymi aktualizacjami lub aktualizacjami systemu. Dlatego zaleca się zainstalowanie repozytoriów pakietów w systemie Ubuntu.

Jak być może już wiesz, Ubuntu jest wyposażony w przeglądarkę Firefox jako domyślną przeglądarkę internetową. Jest to jedyna domyślnie instalowana przeglądarka internetowa. Ale nie musi tak być.

Jeśli lubisz Google Chrome, Opera lub inne przeglądarki, możesz je łatwo zainstalować i nosić ze sobą swoje ulubione przeglądarki na różnych platformach. Dlatego kontynuuj poniżej, aby dowiedzieć się, jak zainstalować Google Chrome, Operę i Chromium i inne.

Instalowanie Google Chrome

Oto coś, co prawdopodobnie również wiesz… którąkolwiek z poniższych przeglądarek możesz łatwo pobrać z ich stron pobierania w Internecie. Nie ma potrzeby dodawania repozytoriów ani niczego podobnego.

Ale kiedy instalujesz repozytorium, otrzymujesz także nowsze wersje, gdy stają się dostępne za każdym razem, gdy aktualizujesz swój pulpit. Więc włączenie repozytoriów systemowych jest świetne.

Uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować Google Chrome na Ubuntu

sudo sh -c 'echo "deb [arch = i386, amd64] http://dl.google.com/linux/chrome/deb/ stabilny main" >> /etc/apt/sources.list.d/google-chrome .list 'wget -q -O - https://dl-ssl.google.com/linux/linux_signing_key.pub | sudo apt-key add - sudo apt aktualizacja sudo apt install google-chrome-stable 

Instalowanie przeglądarki internetowej Opera

Aby zainstalować przeglądarkę internetową Opera, uruchom poniższe polecenia

sudo sh -c 'echo "deb [arch = i386, amd64] https://deb.opera.com/opera-stable/ stabilny non-free" >> /etc/apt/sources.list.d/opera.list 'wget -qO- https://deb.opera.com/archive.key | sudo apt-key add - sudo apt update sudo apt install opera-stable 

Na pytanie, czy zainstalować nowe repozytorium dla Opery, wybierz Nie. Już dodałeś jeden powyżej i nie chcesz duplikatu.

Instalowanie Chromium

Chromium to wersja przeglądarki Google Chrome o otwartym kodzie źródłowym… możesz ją zainstalować, uruchamiając poniższe polecenia… bez repozytorium do dodania ani niczego podobnego.

sudo apt zainstaluj przeglądarkę chromium

Instalowanie Vivaldi

Aby zainstalować Vivaldi, uruchom poniższe polecenia

sudo sh -c 'echo "deb [arch = i386, amd64] http://repo.vivaldi.com/stable/deb/ stabilny main" >> /etc/apt/sources.list.d/vivaldi.list' wget -O - ​​http://repo.vivaldi.com/stable/linux_signing_key.pub | sudo apt-key add - sudo apt update sudo apt install vivaldi-stable 

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux