Zainstaluj Komodo Edit na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 668
  • 55

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować Komodo Edit na Ubuntu 20.04 | 18.04.

Szukając wieloplatformowego, prostego edytora kodu (Python, Perl, Ruby, HTML / CSS, JavaScript i więcej) do programowania i tworzenia stron internetowych, prawdopodobnie powinieneś spojrzeć na Komodo Edit.

Ten prosty, ale potężny edytor kodu dla programistów zapewnia podstawowe funkcje, takie jak edycja i pisanie podstawowych kodów programowania. To bardziej przypomina Notepad ++ na sterydach dla systemów Windows i innych platform.

Aby uzyskać bardziej zaawansowaną wersję Komodo, musisz kupić Komodo IDE. Posiada całą moc potrzebną do tworzenia zaawansowanych programów.

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania Komodo Edit, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Pobierz Komodo Edit

Aby ręcznie zainstalować Komodo Edit, musisz przejść do strony pobierania i pobrać kopię instalatora. Stronę pobierania można znaleźć, klikając poniższy link.

https://www.activestate.com/komodo-ide/downloads/edit

Na stronie pobierz poprawny arch (32-bitowy lub 64-bitowy) dla twojego systemu. W chwili pisania tego tekstu najnowsza wersja była dostępna pod adresem 12.0.1.

Domyślną lokalizacją pobierania w systemach Ubuntu jest / tmp folder twojego katalogu domowego.

cd / tmp wget https://downloads.activestate.com/Komodo/releases/12.0.1/Komodo-Edit-12.0.1-18441-linux-x86_64.tar.gz tar xzvf Komodo-Edit - *. tar.gz

W przypadku wersji x86 użyj poniższego łącza:

wget https://downloads.activestate.com/Komodo/releases/12.0.1/Komodo-Edit-12.0.1-18441-linux-x86.tar.gz

Krok 2: Zainstaluj Komodo Edit

Po pobraniu i wyodrębnieniu pliku, jak pokazano powyżej, przejdź do nowo wyodrębnionego folderu, a następnie uruchom poniższe polecenia, aby rozpocząć instalację.

cd Komodo-Edit-12.0.1-18441-linux-x86_64 sudo ./install.sh -I / opt / KomodoEdit

Instalacja jest dość prosta. Po chwili powinien pojawić się komunikat podobny do poniższego, że instalacja się powiodła.

Komodo Edit 12 został pomyślnie zainstalowany w: / opt / KomodoEdit Możesz chcieć dodać 'komodo' do swojej PATH, dodając katalog instalacyjny do swojej PATH. Użytkownicy Bash mogą dodać do swojego pliku ~ / .bashrc następujące polecenie: export PATH = "/ opt / KomodoEdit / bin: $ PATH" Lub możesz utworzyć symboliczny link do 'komodo', np .: ln -s "/ opt / KomodoEdit / bin / komodo "/ usr / local / bin / komodo Dokumentacja jest dostępna na Komodo lub w Internecie tutaj: http://docs.activestate.com/komodo Prosimy o przesyłanie nam wszelkich opinii za pośrednictwem jednego z poniższych kanałów: komodo [email protected] irc: //irc.mozilla.org/komodo https://github.com/Komodo/KomodoEdit/issues Dziękujemy za korzystanie z Komodo. ==================================================== ============================

Po zakończeniu instalacji dodaj „komodo” do zmiennej PATH.

Najpierw otwórz .bashrc plik w edytorze tekstu:

gedit ~ / .bashrc

Następnie skopiuj i wklej wiersz do pliku, a następnie zapisz go.

export PATH = "/ opt / KomodoEdit / bin: $ PATH"

Na koniec uruchom poniższe polecenia, aby zastosować konfigurację.

źródło ~ / .bashrc

Możesz także uruchomić to polecenie:

sudo ln -s "/ opt / KomodoEdit / bin / komodo" / usr / local / bin / komodo

Następnie przejdź do Działania Ubuntu ==> Komodo Edit

Kiedy otworzysz Komodo Edit po raz pierwszy, zostaniesz poproszony o dostosowanie go. Akceptuję domyślne ustawienia i kontynuuję.

Po dostosowaniu zacznij korzystać z Komodo Edit.

Wniosek:

Ten post pokazał, jak zainstalować Komodo Edit na Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux