Zainstaluj Microsoft Edge dla systemu Linux na Ubuntu

  • Dylan Parker
  • 0
  • 3889
  • 1110

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować nową przeglądarkę Microsoft Edge dla systemu Linux w systemie Ubuntu 20.08 | 18.04.

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać wersji demonstracyjnej Edge (beta), która ukaże się za około 6 tygodni od dzisiaj, lub stabilnej wersji do wydania w przyszłym roku, mogą zainstalować ją z gałęzi deweloperów.

Kanał deweloperski oferuje najnowsze kompilacje dostępne dla systemu Linux, ale nie stabilną wersję zapoznawczą lub wersję beta, która jest bardziej dopracowana do ogólnych testów.

Microsoft obiecał, że wprowadzi Edge do Linuksa, aby można go było używać na każdej większej platformie, w tym Windows, macOS, iOS, Android i Linux.

Edge będzie dostępny w tradycyjnych formatach pakietów Linux (.rpm, .deb) i będzie obsługiwać szeroką gamę dystrybucji, w tym Ubuntu.

Zainstaluj Edge na Ubuntu

Aby uzyskać najnowszą wersję deweloperską Edge na Ubuntu, po prostu przejdź do poniższego łącza i pobierz plik .deb pakiet dla Ubuntu.

https://www.microsoftedgeinsider.com/en-us/download/?platform=linux

Następnie wybierz gałąź Dev. Jeśli kanał Beta jest dostępny, wybierz zamiast tego tę wersję.

Po wyświetleniu monitu, co zrobić z plikiem, wybierz Zapisz plik.

Po pobraniu pliku (najprawdopodobniej) w folderze pobranych plików przejdź do folderu, a następnie kliknij pobrany plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą instalacji oprogramowania.

To powinno doprowadzić Cię do strony instalacji oprogramowania dla pakietu Edge. Po kliknięciu przycisku Instaluj powinien zostać wyświetlony monit o wprowadzenie hasła, aby kontynuować instalację.

Po zakończeniu powinieneś być w stanie przejść do pulpitu nawigacyjnego działań i wyszukać Edge i uruchomić.

Otóż ​​to!

Wniosek:

W tym poście pokazano, jak zainstalować nową przeglądarkę Microsoft Edge w systemie Ubuntu. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby go zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux