Zainstaluj VMware Workstation Player na Ubutu 17.14 / 17.10

  • Giles Benson
  • 0
  • 603
  • 87

Odtwarzacz VMware Workstation (formalnie VMware Player) jest alternatywą dla VMware Workstation Pro. Oba są zbudowane z tej samej platformy, jednak Workstation Player ma ograniczone funkcje niż Workstation Pro i kosztuje o wiele mniej, gdy porównasz oba.

Workstation Player jest idealny dla studentów, użytkowników domowych i tych, którzy potrzebują małego środowiska piaskownicy do testowania i kontroli. Dla tych, którzy nie wiedzą, oprogramowanie do wirtualizacji umożliwia specjalistom technicznym instalowanie i uruchamianie wielu systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac opartych na procesorach x86 jednocześnie na tym samym komputerze głównym.

Możesz tworzyć i uruchamiać systemy operacyjne gościa w oknie komputera hosta. Na przykład komputer z systemem Windows 10, na którym jednocześnie działają inne systemy operacyjne w systemie Windows.

Krok 1: Zarejestruj bezpłatne konto VMware

Aby pobrać pakiet odtwarzacza VMware Workstation, może być konieczna rejestracja w celu uzyskania bezpłatnego konta VMware. Aby zarejestrować darmowe konto, kliknij łącze poniżej.

https://my.vmware.com/web/vmware/registration

Krok 2: Instalowanie VMware Workstation Player

Po zarejestrowaniu bezpłatnego konta uruchom poniższe polecenia, aby zaktualizować i zainstalować wymagane pakiety w systemie Ubuntu.

sudo apt update && sudo apt-get dist-upgrade && sudo apt-get autorove sudo apt install gcc tworzy nagłówki linuxa - $ (uname -r) dkms 

Następnie przejdź do poniższego łącza i pobierz pakiet Workstation Player.

https://my.vmware.com/web/vmware/downloads

Po pobraniu pakietu (zwykle w folderze Pobrane) uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować program Workstation Player

sudo chmod + x ~ / Downloads / VMware-Player * .bundle sudo ~ / Downloads / VMware-Player * .bundle 

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i zakończ instalację. Aby kontynuować, musisz zaakceptować warunki licencji i umowę.

12.12 Informacje kontaktowe. Informacje prawne lub inną korespondencję prosimy kierować do VMware, Inc., 3401 Hillview Avenue, Palo Alto, California 94304, Stany Zjednoczone Ameryki. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące niniejszej umowy EULA, wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] Czy sie zgadzasz? [tak / nie]: tak Czy chcesz sprawdzić dostępność aktualizacji produktu po uruchomieniu? [tak tak Program poprawy jakości obsługi klienta („CEIP”) firmy VMware dostarcza firmie VMware informacji, które umożliwiają firmie VMware ulepszanie jej produktów i usług, naprawianie problemów oraz doradzanie, jak najlepiej wdrożyć i używać naszych produktów. W ramach CEIP firma VMware regularnie gromadzi informacje techniczne dotyczące korzystania przez organizację z produktów i usług VMware w powiązaniu z kluczami licencyjnymi VMware organizacji. Te informacje nie pozwalają na identyfikację osoby. Dodatkowe informacje dotyczące danych zebranych za pośrednictwem programu CEIP oraz celów, do których są one wykorzystywane przez firmę VMware, przedstawiono w Trust & Assurance Center pod adresem http://www.vmware.com/trustvmware/ceip.html. Czy dołączyć do programu poprawy jakości obsługi klienta firmy VMware („CEIP”)? Jeśli nie chcesz uczestniczyć w programie CEIP firmy VMware dla tego produktu, wybierz opcję „Nie” poniżej. W dowolnym momencie możesz dołączyć do programu CEIP firmy VMware dla tego produktu lub go opuścić. [tak]: tak Wprowadź klucz licencyjny. (opcjonalnie) Możesz wprowadzić te informacje później .: Produkt jest gotowy do zainstalowania. Naciśnij klawisz Enter, aby rozpocząć instalację, lub Ctrl-C, aby anulować. Instalowanie VMware Player 14.0.0 Konfigurowanie… [################################################################ #############################] 100% Instalacja powiodła się. 

Następnie przejdź i uruchom program z przeglądu działań i ciesz się!

Gratulacje! Pomyślnie zainstalowałeś VMware Workstation Player.

Ciesz się ~
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux