Zainstaluj klienta Zoom na Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Dylan Parker
  • 0
  • 650
  • 122

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować klienta Zoom w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04 LTS.

Zoom to wieloplatformowe narzędzie do komunikacji wideo, które działa w systemach Windows, Mac, Android i Linux. Umożliwia użytkownikom planowanie i dołączanie do spotkań, webinarów wideo oraz zapewnia zdalne wsparcie techniczne.

Zoom jest jedną z nielicznych firm, która zapewnia pełne wsparcie dla Linuksa. Tak więc klient działa i obsługuje funkcje, które znajdziesz w innych systemach operacyjnych.

Klient nie jest oprogramowaniem typu open source. Jeśli jednak zamierzasz uczestniczyć w połączeniu konferencyjnym Zoom lub planować spotkania Zoom, będziesz chciał zainstalować to narzędzie.

Aby rozpocząć instalację Zoom, wykonaj poniższe czynności:

Istnieje wiele sposobów instalacji klienta Zoom w systemie Ubuntu. Możesz użyć terminala wiersza poleceń, a także pulpitu GUI.

W celu szybkiej instalacji użyj terminala wiersza poleceń

Metoda 1: Zainstaluj za pomocą wiersza poleceń

Najszybszym sposobem zainstalowania klienta Zoom jest użycie interfejsu wiersza poleceń Ubuntu. Po prostu uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować klienta.

Pierwsze naciśnięcie Ctrl + Alt + T. na klawiaturze, aby uruchomić terminal wiersza poleceń.

Następnie wpisz poniższe polecenia, aby zainstalować:

wget -O Downloads / zoom.deb https://zoom.us/client/latest/zoom_amd64.deb sudo apt aktualizacja sudo apt install ~ / Downloads / zoom.deb

Powinien pojawić się monit o zaakceptowanie pakietów, które mają zostać zainstalowane. Wpisz y, aby wybrać Tak i kontynuuj instalację.

Czytanie list pakietów… Gotowe Budowanie drzewa zależności Czytanie informacji o stanie… Gotowe Uwaga, wybranie „zoom” zamiast „/home/richard/Downloads/zoom.deb” Następujące dodatkowe pakiety zostaną zainstalowane: libegl1-mesa libgl1-mesa-glx libxcb -xtest0 Następujące NOWE pakiety zostaną zainstalowane: libegl1-mesa libgl1-mesa-glx libxcb-xtest0 zoom 0 zaktualizowane, 4 nowo zainstalowane, 0 do usunięcia i 12 niezaktualizowane. Trzeba pobrać 16,7 kB / 41,5 MB archiwów. Po tej operacji zostanie wykorzystane 155 MB dodatkowego miejsca na dysku. Czy chcesz kontynuować? [T / n] Y

Otóż ​​to!

Możesz teraz przejść do pulpitu nawigacyjnego działań i uruchomić klienta Zoom.

Metoda 2: Instalacja za pośrednictwem pulpitu GUI

Jeśli powyższe polecenia są trudne do wpisania, wykonaj poniższe czynności, aby pobrać i zainstalować.

Otwórz przeglądarkę i przejdź do poniższego łącza. Następnie wybierz Ubuntu dla typu Linux.

https://zoom.us/download?os=linux

Kliknij przycisk Pobierz, aby zapisać na pulpicie, zwykle w formacie Pliki do pobrania folder Twojego katalogu domowego.

Po pobraniu przejdź do folderu Pobrane w katalogu domowym, a następnie kliknij pobrany plik prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą instalacji oprogramowania

Po otwarciu oprogramowania Ubuntu kliknij zainstalować aby rozpocząć instalację.

Powinno to spowodować wyświetlenie monitu o wpisanie i potwierdzenie hasła przed kontynuacją instalacji. Kiedy skończysz, Zoom powinien być zainstalowany i gotowy do użycia…

Aby go uruchomić, przejdź do Przegląd działań i wyszukaj Zoom i uruchom go.

Otóż ​​to!

Wniosek:

W tym poście pokazano, jak zainstalować klienta Zoom na Ubuntu 20.04 | „8.04 pulpit. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux