Instalowanie Dropbox na Ubuntu 17.04 | 17.10

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 1877
  • 72

Po zainstalowaniu Ubuntu Desktop jest kilka przydatnych aplikacji, które również możesz chcieć zainstalować. Dropbox to jedno z takich narzędzi, które większość ludzi będzie chciała zainstalować. Ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak łatwo zainstalować Dropbox na Ubuntu 17.04 | 17.10.

Dropbox zapewnia pamięć online do automatycznego tworzenia kopii zapasowych lub przechowywania danych. Korzystanie z Dropbox do tworzenia kopii zapasowych treści zapewnia pewne bezpieczeństwo i spokój. W przypadku awarii komputera dane zostaną zapisane i będą gotowe do przywrócenia na innym komputerze.

Są inni dostawcy pamięci online, ale żaden nie obsługuje Linuksa ani Ubuntu jak Dropbox, a jeśli tak, ich usługa nie jest tak niezawodna jak Dropbox.

Aby zainstalować Dropbox na Ubuntu, kontynuuj poniżej:

Krok 1: Zainstaluj program ładujący instalacyjny Ubuntu Dropbox

Istnieje wiele sposobów instalacji Dropbox w systemie Ubuntu. Możesz pobrać pakiet instalatora bezpośrednio ze strony pobierania Dropbox.

Możesz także uruchomić poniższe polecenia, aby zainstalować program ładujący instalatora dla Ubuntu.

sudo apt-get update sudo apt-get -y install nautilus-dropbox 

Po zainstalowaniu powyższego narzędzia automatycznie uruchomi kreatora instalacji Dropbox. Jeśli instalator Dropbox nie zostanie uruchomiony automatycznie, wyszukaj go i uruchom.

Krok 2: Zainstaluj Dropbox

Po uruchomieniu kreatora kontynuuj instalację Dropbox. Możesz zostać poproszony o utworzenie nowego konta, jeśli jeszcze go nie masz, lub wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło, aby się zalogować, jeśli je masz.

Po instalacji folder o nazwie Dropbox zostanie utworzony w twoim katalogu domowym. Jeśli chcesz automatycznie tworzyć kopie zapasowe rzeczy online, po prostu dodaj je do tego folderu. Możesz utworzyć podfolder w folderze Dropbox w swoim katalogu domowym, aby zsynchronizować się z chmurą.

Ikona Dropbox zostanie również dodana do górnego paska menu, gdzie można łatwo zarządzać i uzyskiwać dostęp do treści online.

Aby więc automatycznie utworzyć kopię zapasową pliku lub folderu w pamięci online (konto Dropbox), przenieś je do Dropbox folder twojego katalogu domowego.

Wszystkie urządzenia podłączone do Twojego konta Dropbox zobaczą nowe pliki i foldery niemal natychmiast po dodaniu ich do folderu Dropbox w Ubuntu
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux