Instalowanie maszyny gościa Ubuntu 17.10 VMware Workstation

  • Cornelius Paul
  • 0
  • 3693
  • 12

Jeśli czytasz ten post i chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować Ubuntu Desktop na swoich komputerach, kontynuuj poniżej. Ten post pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak pobrać i zainstalować Ubuntu 17.10 (Artful Aardvark) pulpit na VMware Workstation Pro.

Ubuntu to darmowy system operacyjny typu open source, który działa na komputerze stacjonarnym / laptopie lub w chmurze. Każdy może otrzymać kopię, zainstalować ją i posiadać na zawsze, nie płacąc ani grosza. Jednak firma macierzysta Ubuntu może poprosić o niewielką darowiznę podczas pobierania pliku obrazu ISO z Internetu.

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania Ubuntu, pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, jest pobranie pliku obrazu ISO z Internetu. W przeszłości istniała możliwość zamówienia i zamówienia płyty CD / DVD… Jednak program mógł się skończyć.

Teraz jedyną opcją jest pobranie pliku obrazu i uruchomienie z niego.

Krok 1: Pobierz Ubuntu

Aby pobrać Ubuntu, odwiedź jego stronę pobierania. Pobierz obraz ISO na komputer hosta, na którym zainstalowano VMware Workstation Pro. Po pobraniu obrazu powinno być możliwe uruchomienie z niego maszyny gościa.

https://www.ubuntu.com/download/desktop

Tam wybierz obraz pulpitu i pobierz.

Zalecane wymagania systemowe dla Ubuntu, jak lista poniżej:

  • Dwurdzeniowy procesor 2 GHz lub lepszy
  • 2 GB pamięci systemowej
  • 25 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Napęd DVD lub port USB dla nośnika instalacyjnego
  • Dostęp do internetu jest pomocny

Krok 2: Utwórz komputer gościa

Przed zainstalowaniem Ubuntu musisz najpierw utworzyć maszynę gościa. Aby dowiedzieć się, jak utworzyć maszynę-gościa VMware Workstation, kliknij poniższe łącze:

Zainstaluj maszynę gościa VMware Workstation na Ubuntu 17.04 | 17.10

Krok 3: Zainstaluj Ubuntu

Po pobraniu obrazu i utworzeniu nowego komputera-gościa dodaj obraz ISO do komputera gościa, aby go uruchomić… Aby dodać obraz ISO, wybierz komputer gościa i wybierz i kliknij VM -> Ustawienia z menu oprogramowania hosta.

Następnie wybierz CD / DVD (SATA) z listy urządzeń i po prawej stronie wybierz opcję Użyj obrazu ISO: Następnie przeglądaj wybierz obraz ISO i Zapisz. Włącz komputer gościa iw większości przypadków powinieneś zobaczyć ekran kreatora instalacji Ubuntu.

Następnie wybierz Zainstaluj Ubuntu

Kliknij Kontynuuj. Jeśli masz niezawodne i stabilne połączenie internetowe, zaznacz pole Pobierz aktualizacje podczas instalacji Ubuntu, a także zainstaluj oprogramowanie innej firmy do grafiki i Wi-Fi, MP3 i innych multimediów.

Następnie wybierz opcję Wymaż dysk i zainstaluj Ubuntu. Ta opcja jest domyślna i usuwa wszystkie dane i programy na dysku przed zainstalowaniem Ubuntu.

Wybranie powyższej opcji spowoduje wyświetlenie poniższego ekranu, aby potwierdzić, że chcesz usunąć wszystko z dysku i zainstalować na nim Ubuntu… jeśli to prawda, kliknij Kontynuuj.

Następnie wybierz swoją strefę czasową na mapie lub wpisz miasto / stan, w którym mieszkasz… jeśli miasto lub stan zostanie rozpoznane i zidentyfikowane, powinieneś kontynuować… jeśli nie, wybierz najbliższe miasto lub stan, a następnie kontynuuj.

Następnie wybierz układ klawiatury i kontynuuj. Możesz przeciągnąć ekran w lewo, aby zobaczyć przycisk Kontynuuj.

Następnie wpisz swoje imię i nazwisko, nazwę komputera, wybierz nazwę użytkownika i hasło i kliknij Kontynuuj

Następnie Ubuntu powinno rozpocząć instalację na komputerze. Zaczekaj na zakończenie instalacji.

Po zainstalowaniu kliknij Uruchom ponownie teraz, aby zakończyć instalację.

Uruchom ponownie, zaloguj się i zacznij korzystać z Ubuntu!

Cieszyć się!

Oto jak zainstalować Ubuntu Desktop

Po zainstalowaniu systemu operacyjnego otwórz terminal poleceń i zainstaluj oprogramowanie typu open source na komputerze gościa.

sudo apt-get install open-vm-tools-desktop
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux