Instalowanie oprogramowania VirtualBox Guest Additions na komputerach-gościach

  • Giles Benson
  • 0
  • 2945
  • 968

Oprogramowanie VirtualBox Guest Additions jest przeznaczone do uruchamiania na maszynach gości po zainstalowaniu systemu operacyjnego gościa. Oprogramowanie składa się ze sterowników i aplikacji, które zwiększają wydajność komputera gościa.

Podczas instalowania systemu gościa VirtualBox pierwszym zadaniem powinna być instalacja oprogramowania dodającego gościa. Umożliwia płynne operacje między komputerem głównym a systemem operacyjnym gościa.

Ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak łatwo zainstalować oprogramowanie na maszynach gości VirtualBox.

Krok 1: Wstawianie oprogramowania do dodawania gości

Aby zainstalować oprogramowanie dodatkowe dla gości, wykonaj następujące kroki:

Gdy komputer gościa jest uruchomiony, w oknach komputera gościa wybierz Urządzenia => Wstaw obraz CD z dodatkami dla gości

Krok 2: Instalacja oprogramowania dodatków dla gości w systemie Ubuntu

Po włożeniu obrazu płyty CD do komputera-gościa urządzenie powinno automatycznie zamontować i rozpocząć instalację oprogramowania. W Ubuntu kliknij plik Biegać jak pokazano poniżej.

Poczekaj, aż instalacja się zakończy, a następnie naciśnij klawisz Enter i uruchom ponownie komputer gościa.

Krok 3: Instalacja oprogramowania dodatków dla gości w systemie Windows

Na komputerze gościa z systemem Windows proces jest prawie taki sam, jak w systemie Ubuntu. Po włożeniu obrazu oprogramowania dodatków gościa system Windows automatycznie montuje dysk CD i monituje o instalację.

Możesz dwukrotnie kliknąć instalator i rozpocząć instalację oprogramowania. Całkiem proste, jak zawsze w systemie operacyjnym Windows.

Oprogramowanie dodatków dla gości oferuje następujące ulepszenia:

Integracja wskaźnika myszy == umożliwia to wskaźnikowi myszy swobodne przemieszczanie się między komputerem hosta a komputerem-gościem

Udostępnione foldery ==> umożliwia to komputerom-gościom bezpośredni dostęp do współdzielonych folderów hosta

Lepsza obsługa wideo ==> powoduje to zainstalowanie niestandardowych sterowników wideo dla maszyn-gości, aby zapewnić lepszą obsługę i wysoką rozdzielczość

Bezszwowe okna = system gościa może być odwzorowany na pulpit hosta

Synchronizacja czasu ==> to synchronizuje czas maszyn gości z hostem

i wiele, wiele innych funkcji. Dlatego ważne jest, aby zawsze instalować oprogramowanie dodatkowe dla gościa po zainstalowaniu systemu operacyjnego gościa.

Otóż ​​to! Oto jak zainstalować oprogramowanie dodatków gościa VirtualBox w systemach Ubuntu i Windows. Inne systemy operacyjne mogą mieć różne sposoby instalacji, ale podstawowa koncepcja pozostaje taka sama.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux