Instalowanie VirtualBox w systemie Windows 10

 • Michael Arnold
 • 0
 • 3288
 • 398

Kilka dni temu pokazaliśmy, jak zainstalować VirtualBox na Ubuntu 17.04. Dzisiejszy post pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować VirtualBox w systemach Windows 10.

Jeśli przeczytałeś nasz poprzedni post, powiedzieliśmy w nim, że VirtualBox był niezbędnym narzędziem dla informatyków i studentów studiujących, aby zostać informatykami. Oprogramowanie do wirtualizacji VirtualBox to bezpłatne oprogramowanie, które umożliwia użytkownikom uruchamianie wielu systemów operacyjnych gościa z jednego komputera.

Załóżmy na przykład, że masz jeden komputer z wystarczającą ilością miejsca i dużą ilością pamięci. Korzystając z oprogramowania VirtualBox, możesz zainstalować dodatkowe systemy operacyjne, takie jak (Windows, Linux, Mac OS) na tym jednym komputerze.

Możesz uruchomić wiele laboratoriów na swoim komputerze z różnymi systemami. To jest potężne!

Każdy z tych systemów operacyjnych gościa działa niezależnie, tak jakby był jedyną maszyną gościa działającą w systemie. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak zainstalować VirtualBox, kontynuuj poniżej.

Krok 1: Pobierz instalator VirtualBox dla systemu Windows

Instalator można znaleźć na jego stronie pobierania tutaj https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Przejdź na powyższą stronę i pobierz wersję binarną dla Hosty Windows

Po pobraniu uruchom plik wykonywalny, aby rozpocząć instalację oprogramowania. Po rozpoczęciu instalacji powinien pojawić się monit podobny do poniższego.

Podczas pracy kreatora instalacji pojawi się ostrzeżenie dotyczące interfejsów sieciowych… Kliknij tak kontynuować. Jeśli jesteś w trakcie pobierania lub kopiowania plików i danych, spowoduje to krótkie przerwanie połączenia sieciowego. Więc może wstrzymaj proces lub poczekaj, aż skończysz, zanim zainstalujesz VirtualBox.

Na następnym ekranie kliknij zainstalować aby rozpocząć instalację programu.

Po wyświetleniu monitu o zainstalowanie (Trust) Oracle Universal Serial Bus kliknij zainstalować kontynuować.

Kontynuuj pracę kreatora, aż skończysz.

Następnie należy zainstalować VirtualBox. Po zakończeniu instalacji otwórz VirtualBox i zainstaluj jego pakiet rozszerzeń.

Pakiet rozszerzeń rozszerza funkcjonalność pakietów podstawowych VirtualBox. Zapewnia następujące ulepszenia VirtualBox:

 • Wirtualne urządzenie USB 2.0 (EHCI)
 • Wirtualne urządzenie USB 3.0 (xHCI)
 • Obsługa protokołu VirtualBox Remote Desktop Protocol (VRDP)
 • Hostowanie przejścia przez kamerę internetową
 • Boot ROM Intel PXE.
 • Eksperymentalna obsługa przekazywania PCI na hostach z systemem Linux
 • Szyfrowanie obrazu dysku algorytmem AES

Aby zainstalować pakiet rozszerzeń, wróć do strony pobierania VirtualBox, pobierz i zapisz bieżący pakiet dla wszystkie obsługiwane platformy

Krok 2: Zainstaluj pakiet rozszerzeń VirtualBox.

Po pobraniu zapisanego pakietu rozszerzeń. otwórz oprogramowanie hosta VirtualBox kliknij Plik -> Preferencje

Następnie wybierz rozszerzenie, kliknij przycisk przeglądania po prawej stronie, aby znaleźć pakiet rozszerzeń do pobrania. Wybierz, zaakceptuj warunki licencji i zainstaluj.

Kiedy skończysz, oprogramowanie VirtualBox będzie gotowe do użycia i zainstalowania systemów operacyjnych gościa.

Podsumowanie:

Ten post pokazuje, jak zainstalować oprogramowanie VirtualBox w systemach Windows 10. Jest bardzo łatwy do zainstalowania w systemach Windows. Studenci, informatycy powinni prawdopodobnie mieć oprogramowanie VirtualBox wśród swoich ważnych kolekcji narzędzi.

Jest bezpłatny i umożliwia użytkownikom prowadzenie wielu laboratoriów testowych bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ze sprzętem komputerowym.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux