Instalowanie VMware Workstation 14 Pro na Ubuntu 17.04 | 17.10

  • Michael Arnold
  • 0
  • 2132
  • 443

VMware Workstation 14 Pro został niedawno wydany. Ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak zainstalować go w systemie Ubuntu 17.04 | 17.10. Jeśli jesteś gotowy na ten post, prawdopodobnie wiesz coś o VMware Workstation Pro.

Dla tych, którzy tego nie robią, jest to oprogramowanie do wirtualizacji, które umożliwia specjalistom technicznym instalowanie i uruchamianie wielu systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac opartych na procesorach x86 jednocześnie na tym samym komputerze hosta.

Możesz tworzyć i uruchamiać systemy operacyjne gościa w oknie komputera hosta. Jest to potężne oprogramowanie i polecam każdemu specjalistowi technicznemu uzyskanie kopii do użycia w celu stworzenia środowisk testowych, w których można testować aplikacje i inne ustawienia oprogramowania.

Aby zainstalować VMware Workstation 14 na pulpicie Ubuntu, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Zarejestruj konto.

Zanim będzie można pobrać kopię VMware Workstation Pro, należy najpierw zarejestrować bezpłatne konto. Możesz to zrobić, korzystając z poniższego łącza.

https://my.vmware.com/web/vmware/login

Krok 2: Pobierz VMware Workstation 14 Pro dla systemu Linux

Zaloguj się na swoje konto, a następnie przejdź do strony pobierania i wybierz wersję oprogramowania dla systemu Linux i pobierz. Twoja przeglądarka domyślnie automatycznie zapisuje zawartość w Twoim ~ / Folder pobierania.

Krok 3: Spraw, aby pobrany plik był wykonywalny

Po pobraniu pliku następnym krokiem jest uczynienie go wykonywalnym. Domyślnie tak nie jest. Uruchom poniższe polecenia, aby pobrany plik był wykonywalny.

sudo chmod + x ~ / Downloads / VMware-Workstation-Full-14 * .bundle

Krok 4: Zainstaluj zależności

Uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować zależności.

sudo apt-get -y install gcc make linux-headers - $ (uname -r) dkms

Krok 5: Uruchom Kreatora instalacji

Teraz, gdy plik jest wykonywalny, uruchom poniższe polecenia, aby uruchomić kreatora instalacji.

sudo ~ / Downloads / VMware-Workstation-Full-14 * .bundle

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż pomyślnie zainstalujesz VMware Workstation 14 Pro

Czy sie zgadzasz? [tak / nie]: tak Czy chcesz sprawdzić dostępność aktualizacji produktu po uruchomieniu? [tak]: Program poprawy jakości obsługi klienta („CEIP”) firmy VMware dostarcza firmie VMware informacji, które umożliwiają firmie VMware ulepszanie jej produktów i usług, naprawianie problemów oraz doradzanie, jak najlepiej wdrożyć i używać naszych produktów. W ramach CEIP firma VMware regularnie gromadzi informacje techniczne dotyczące korzystania przez organizację z produktów i usług VMware w powiązaniu z kluczami licencyjnymi VMware organizacji. Te informacje nie pozwalają na identyfikację osoby. Dodatkowe informacje dotyczące danych zebranych za pośrednictwem programu CEIP oraz celów, do których są one wykorzystywane przez firmę VMware, przedstawiono w Trust & Assurance Center pod adresem http://www.vmware.com/trustvmware/ceip.html. Czy dołączyć do programu poprawy jakości obsługi klienta firmy VMware („CEIP”)? Jeśli nie chcesz uczestniczyć w programie CEIP firmy VMware dla tego produktu, wybierz opcję „Nie” poniżej. W dowolnym momencie możesz dołączyć do programu CEIP firmy VMware dla tego produktu lub go opuścić. [tak]: tak Proszę wprowadzić użytkownika, który będzie początkowo łączył się z serwerem stacji roboczej. Bez prawidłowego ustawienia nie będzie można udostępniać maszyn wirtualnych innym użytkownikom. Dodatkowych użytkowników i administratorów można później skonfigurować w stacji roboczej, wybierając „Współdzielone maszyny wirtualne” i klikając „Uprawnienia”. [richard]: Wybierz katalog dla współdzielonych maszyn wirtualnych. [/ var / lib / vmware / Shared VMs]: Wprowadź port, który ma być używany do dostępu https do serwera stacji roboczej. (Port HTTPS :) [443]: Wprowadź klucz licencyjny. (opcjonalnie) Możesz wprowadzić te informacje później .: Produkt jest gotowy do zainstalowania. Naciśnij klawisz Enter, aby rozpocząć instalację, lub Ctrl-C, aby anulować. Instalowanie VMware Workstation 14.0.0 Konfigurowanie… [######################################### #############################] 100% Instalacja powiodła się. 

Otóż ​​to!

Po zainstalowaniu otwórz menu aplikacji i uruchom VMware Workstation dla systemu Linux
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux