Instalowanie VMware Workstation Pro na Ubuntu 17.04

  • George Richardson
  • 0
  • 2651
  • 840

Niedawno publikowaliśmy tutoriale na temat oprogramowania do wirtualizacji, w tym VirtualBox. Pokazaliśmy studentom i nowym użytkownikom, jak uzyskać VirtualBox na Ubuntu, a także na komputerach z systemem Windows. Te samouczki zostały bardzo dobrze przyjęte przez naszą publiczność, dlatego zdecydowaliśmy się napisać post na temat instalacji VMware Workstation 12 Pro na systemach Ubuntu.

Podobnie jak VirtualBox, VMware Workstation Pro umożliwia użytkownikom uruchamianie wielu niezależnych systemów operacyjnych gościa z jednego komputera. Po zainstalowaniu oprogramowania VMware Workstation możesz następnie uruchomić inne systemy operacyjne, takie jak Windows 10, Fedora Linux, Mac OS w oprogramowaniu VMware.

Koncert jest taki sam, jak VirtualBox, o którym pisaliśmy tutaj. W przeciwieństwie do VirtualBox, VMware Workstation 12 Pro nie jest bezpłatne. Musisz zapłacić, aby nadal korzystać z niego po wygaśnięciu bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego.

Chociaż VMware Workstation będzie Cię trochę kosztować, jest to świetne narzędzie, szczególnie dla informatyków lub osób planujących zostać profesjonalistami IT. Koszt to nic w porównaniu z tym, co możesz zrobić i jak używasz VMware Workstation Pro.

Aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do wirtualizacji, przeczytaj nasze posty na VirtualBox poniżej

  1. https://websiteforstudents.com/installing-virtualbox-windows-10/
  2. https://websiteforstudents.com/installing-virtualbox-ubuntu-17-04/

Kiedy będziesz gotowy do zainstalowania VMware Workstation, kontynuuj poniżej:

Krok 1: Przygotuj Ubuntu

Przed zainstalowaniem VMware Workstation na Ubuntu, uruchom poniższe polecenia, aby zaktualizować Ubuntu. Te polecenia w pełni zaktualizują system Ubuntu, usuwając przestarzałe pakiety z systemu.

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade && sudo apt-get autorove

Krok 2: Pobierz pakiet VMware Workstation

Po zaktualizowaniu Ubuntu przejdź do poniższej strony pobierania i pobierz pakiet VMware Workstation.

Pobierz VMware Workstation

Aby pobrać pakiet instalatora, musisz mieć konto. Jeśli nie masz jeszcze konta, utwórz je i kontynuuj.

Po zalogowaniu przejdź do Pobieranie i wybierz pakiet Linux do pobrania. Twoja przeglądarka wyświetli monit o zapisanie pliku. Zapisz w folderze Pobrane.

Krok 3: Instalacja VMware Workstation Pro

Po pobraniu pliku uruchom poniższe polecenia, aby uczynić go wykonywalnym. W stanie domyślnym nie będziesz mógł zainstalować oprogramowania… Aby móc zainstalować oprogramowanie, musisz zmienić jego uprawnienia. Aby to zrobić, uruchom poniższe polecenia.

Zakładając, że plik został pobrany do folderu Pobrane w katalogu domowym, uruchom poniższe polecenia, aby był wykonywalny.

sudo chmod + x ~ / Downloads / VMware-Workstation-Full-12 *

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby rozpocząć instalację

sudo ~ / Downloads / VMware-Workstation-Full-12 * .bundle

Kreator instalacji powinien zostać uruchomiony po zaakceptowaniu warunków licencji.

Następnie wybierz opcję Tak, gdy pojawi się monit o sprawdzenie aktualizacji produktu po uruchomieniu. Jeśli tego nie chcesz, kliknij Nie.

Następnie zaakceptuj nazwę użytkownika, która będzie używana do łączenia. Kreator domyślnie wybierze nazwę Twojego konta… zaakceptuj ją i kontynuuj.

Następnie zaakceptuj domyślną lokalizację maszyn wirtualnych. Możesz go zmienić na inną lokalizację, ale ustawienie domyślne powinno działać dobrze.

Następnie zaakceptuj domyślny numer portu, aby uzyskać dostęp do serwera stacji roboczej i kontynuuj.

Kiedy będziesz gotowy, kliknij Zainstaluj, aby zakończyć instalację.

Na koniec, po instalacji, otwórz Unity Dash i wyszukaj, a następnie uruchom VMware Workstation.

Otóż ​​to! System jest gotowy do użycia. Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to źródła systemów operacyjnych gościa do zainstalowania.

Podsumowanie:

Ten post pokazuje, jak zainstalować VMware Workstation w systemach Ubuntu, szczególnie Ubuntu 17.04. Dla informatyków jest to również świetne rozwiązanie… chociaż kosztował nieco ponad 100 USD, należy go kupić, aby stworzyć własne laboratoria z wieloma niezależnymi systemami operacyjnymi… bez dodatkowego oddzielnego sprzętu.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux