Lekcja 40 Tworzenie punktu przywracania systemu w systemie Windows 10

  • Cornelius Paul
  • 0
  • 4619
  • 206

Zadanie dla uczniów z lekcji 40: Jak tworzyć punkty przywracania systemu w systemie Windows 10?

Czy chciałbyś w niektórych przypadkach cofnąć czas? Czy chciałbyś wrócić do czegoś, co było idealne kilka minut temu? Możesz to zrobić dzięki funkcji przywracania systemu Windows.

Przywracanie systemu w systemie Windows 10 tworzy punkty przywracania, dzięki czemu komputer można przywrócić do poprzedniego stanu roboczego. To tak, jakbyś cofnął się w czasie, kiedy tego najbardziej potrzebujesz.

Ten krótki samouczek pokaże studentom i użytkownikom, jak łatwo tworzyć punkty przywracania w systemie Windows 10.

W niektórych systemach ochrona systemu Windows nie jest włączana automatycznie. Musisz ją włączyć, zanim system zacznie tworzyć punkty przywracania.

Tworzenie punktów przywracania systemu Windows

Przed dokonaniem dużej zmiany w komputerze, która może uczynić go bezużytecznym, dobrym nawykiem, który należy zawsze zachować, jest wykonanie kopii zapasowej lub utworzenie punktu przywracania przed dokonaniem tej zmiany.

Punkt przywracania umożliwia przywrócenie całego komputera do stanu sprzed utworzenia punktu przywracania.

Aby utworzyć punkt przywracania, naciśnij klawisz z logo systemu Windows i R na klawiaturze, aby otworzyć okno polecenia Uruchom. (Klawisz z logo systemu Windows to klawisz po lewej stronie spacji na klawiaturze).

Następnie wpisz polecenie i wybierz ok.

sysdm.cpl

Spowoduje to otwarcie arkusza Właściwości systemu. Stamtąd wybierz Ochrona systemu patka.

Następnie wybierz plik Dysk lokalny (C :) (system) napęd z włączoną ochroną. Zobaczysz to tylko wtedy, gdy Ochrona systemu Windows jest włączona. Jeśli tak nie jest, musisz go włączyć, zanim będziesz mógł utworzyć punkt przywracania.

Następnie wpisz nazwę punktu przywracania i kliknij Stwórz kontynuować.

Może to chwilę potrwać w zależności od wydajności komputera. Po utworzeniu pomyślnego punktu przywracania będziesz mógł przywrócić do tego punktu w czasie.

Jest to świetna funkcja i zawsze zalecam włączenie Ochrony systemu Windows na każdym komputerze.

Jeśli chcesz przywrócić komputer, wróć do strony Ochrona systemu i kliknij Przywracanie systemu… a następnie wybierz punkt przywracania do przywrócenia.

Cieszyć się!

Możesz również polubić ten post:

Lekcja 34: Zmiana lokalizacji instalacji aplikacji systemu Windows 10
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux